Skocz do zawartości

Nadkruszona szyba


dziaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, podczas podmiany wody ukruszyła mi się lekko szyba... Do tej pory nie wiem jak to się mogło stać... Po tylu latach pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, jestem więc trochę w kropce... Akwa jest niewielkie, jakieś 50 l, od przedniej szyby odprysnęła tak jakby cieniutka łuska, chyba nie ma nawet milimetra grubości. Rysy też nie powstały, ukruszony jest sam czubek przedniej, wypukłej szyby. Stąd moja prośba o radę, nie wiem co robić... Jak widać na załączonym obrazku (odciski palców naokoło :D) badałam ubytek z każdej możliwej strony. Podstawiłam wielkie wiadra i nawet uderzałam zwiniętą pięścią, żeby sprawdzić czy jakaś rysa się nie zrobi. Póki co nic się nie pokazało. Mimo wszystko wolę zapytać, co powinnam z tym zrobić? Wymieniać szybę? Całe akwa? Czy może da się to jakoś wzmocnić bez rozbierania akwarium, zlewania wody i wysyłania rybek na przymusowe wakacje?

post-16476-13685173138595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej akwarium nie powinno się nic stać, ale obserwuj bacznie to uszkodzenie i jak tylko coś zacznie się dziać to od razu wylej wodę z akwarium.

Fajna rada.

Rozumiem,że koleżanka ma siedzieć przy akwa 24/24 ;)

 

Dziaba masz 50% szans, że nie strzeli dalej.Ja bym nie ryzykował,a Ty zrób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się obawiam, że tak wesoło się to nie skończy... Więc zapewne coś z tym zrobie. Pytanie tylko czy faktycznie muszę całość wymieniać (w sensie akwa lub szybę) ? I czy ewentualnie da się to jakoś wzmocnić tak na kilka dni (szklarz czy ktoś)... bo jutro z rana wyjeżdżam i wrócę w piątek, a Mama raczej ogranicza się do karmienia moich potworków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...