Skocz do zawartości

Pielęgnice Kakadu


lukasz666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 60l, a w nim 8 drobnoustek, 3 mieczyki i parkę pielęgnic kakadu. Od jakiegoś miesiąca ryby nie chcą podejść do tarła, co gorsza samiec podskubuje samicę (tak jakby ją odganiał, ale żadnej większej krzywdy jej nie robi), wcześniej miałem inną samiczkę i ryby kilkakrotnie podchodziły do tarła, nawet była ikra. Parametry wody są odpowiednie. Wiecie jaka może być przyczyna?

 

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 mieczyki są do oddania. Jakie są te odpowiednie parametry?

Napisz coś o akwarium więcej jakie podłoże wystrój jakie kryjówki itd. (najlepiej daj fotki)

Czym karmisz ryby i jak często? Jaką chemię stosujesz w akwarium?

Miesiąc to nie tak dużo... ale możesz zrobić podmianę wody co może pobudzić ryby do tarła.

U mnie mimo dużo "złych rzeczy" i pewnych niedociągnięć, które planuje zmienić... "przecinki" pojawiają się co ok 5-6 tygodni.

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam dość zagęszczone w roślinach, po obu stronach zbiornika mam kokos, na środku korzeń i sporo roślinek(kryjówek mam całkiem dużo), za podłoże robi żwirek, parametrów nigdy nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że są odpowiednie, tak jak wyżej napisałem, miałem wcześniej inną samiczkę, gdzie tarło odbywało się regularnie, chemii nie stosuję, co tydzień podmieniam 15-20% wody, woda oczywiście odstana tydzień. Ryby karmię różnie, zazwyczaj stosuję suchy pokarm(raz dziennie i wyłącznie z rana, dostają małą ilość pokarmu i raz na tydzień robię im głodówkę) i co jakiś czas dostają larwy ochotki. Samiczka ma dziwne ubarwienie, czasami jest blada( aż prawie biała, zdarza się, że lekko żółta, a nawet czarna). Temp. w zbiorniku 24 C. Muszę kupić termometr wtedy będę wiedział dokładnie. Może za jakiś czas podeślę fotki. Mieczyki zostają, bo nie mam komu ich oddać.

 

 

 

 

agunia997- Radzę zadbać o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda męczyć tak ładne ryby jak mieczyki.

Oddaj do sklepu.

W 60 l będą ciągle problemy z parametrami wody przy tak brudzącej trójce.

 

Poza tym pielęgniczki wolą wodę miękką, a mieczyki twardą. Tego nie pogodzisz, zawsze jedne albo drugie będą pokrzywdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie ryb nie przyjmą, już się pytałem. Rośliny: 2x żabienica, 2x anubias i 2x trawa( chyba nurzaniec, około 6cm wysokości), oświetlenie: 1x 11W AQUAEL, Wymiary zbiornika: 60x30x30, filtr z gąbką, chemii nie stosuję, parametrów nigdy nie sprawdzałem(ale powinno być ok jeżeli wcześniej rybki podchodziły do tarła regularnie, dopiero po zmianie samiczki zaczął być problem),obsada wyżej wymieniona, zbiornik funkcjonuje od 3 miesięcy(może troszkę dłużej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...