Jump to content

Heros efasciatus dziwne zachowanie. Pomocy.


Bartosz83
 Share

Recommended Posts

Witam zaobserwowałem pewne zachowania mojej parki Heros Efasciatus. Mam zbiornik 120x40x50 w nim tylko ta jedna para. I problem jest tego typu: samiec gania samicę i wygląda to tak jakby ją uderzał pyskiem. Czasem ona siedzi w jednym kącie a on sprint przez całe akwarium dopływa do niej i puka ją pyskiem lub wyhamowuje zaraz przed nią i się cofa. Czasem też pływają obok siebie bez problemów. Ale cho chwilę sytuacja się powtarza. Czy to normalne czy coś jest nie tak??

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze, że mogę bazować tylko na "zeznaniach" kolegi :) gdyż od niego je wziąłem i twierdził, że para ta dobrała się sama z większej grupy. Ale ja tego nie widziałem. Podobno nawet już miała tarło.

Podobno mają też około 1 roku, a po jakim czasie osiągają swoje maksymalne rozmiary??

Link to comment
Share on other sites

Moje herosy mają rok i 3 miesiące spokojnie mają już ok 23cm , czy twoje walczą ze sobą ? Czy tylko 1 podpływa do drugiej ale jej nie zaczepia ?

Jak możesz to daj zdjęcia , zobaczymy czy parka. Gdyby były to 2 samce to bez walk by się nie obeszło i dla 1 z nich skutek byłby opłakany.

Link to comment
Share on other sites

A w jakich warunkach żyły u poprzedniego właściciela? Jeśli miały złe warunki bardzo możliwe że mogą mieć rok tyle że nie wyrosły lub skarłowaciały w zbyt małym akwarium. Jeśli maja mniej niż rok to prawdopodobne że jeszcze podrosną jak dobrze będziesz karmić ;) Na moje oko sprawdź czy to na pewno parka , poczytaj w google o rozróżnieniu płci.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem i na pewno jest to parka:) hmmmm z tego co wiem mial 100 cm akwarium. Ale pływało tam kilka innych ryb razem z tymi. Mam nadzieję, że podrosną bo szczerze powiem, że przy moim akwarium to na razie niezbyt efektownie się prezentują przy tych rozmiarach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...