Skocz do zawartości

Kiedy skalary dobierają się w pary.


Kacper33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W moim 60 l akwarium mieszkały dwa skalary z innymi rybkami, ,ale jeden zdechł :( . Wiem, że akwarium za małe :| . Skalary dostałem od mamy, więc musiałem je przyjąć :| . Po jakimś kilku miesiącach kupiłem akwarium 200 l i dokupiłem mu towarzystwo pięć skalarów, mają jakieś 6 cm, a on 8 cm. Chciałbym was zapytać kiedy dobiorą się w pary. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz mieć parkę samiec powinien mieć kowadełko czyli biala wypustka za pletwa odbytowo-brzuszną. Kolejnym czynnikiem są parametry wody. Skalar jest dojrzały gdy osiągnie około 8-10 miesiącach życia.

Mam pytanko z jakimi rybkami trzymasz skalarki, nie które ryby mają tendencje do obgryzania płetw dla np. skalarów i to możne być czynnikiem ich niechęci do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper33 nie obraź się ale ... w akwarium 60 litrów nie trzyma się skalarów!

Wiem są to piękne rybki ale jeśli myślisz o ich trzymaniu to trzeba mieć akwarium 200 litrów lub więcej o wysokości minimum 50 cm.odowli

Należy także zadbać o odpowiednie parametry wody, mam na myśli PH i GH. Pomyśl o tym i powodzenia w dalszej hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał ,że kupił.

Tak, ale kwestia jak długo skalary były w akwarium 60 litrów... bo kilka miesięcy to może być 2, 12 lub 24 (?)

Rryby trzymane w zbyt małym zbiorniku karłowacieją, chorują, zdychają. Z jakiegoś powodu jeden skalar zdechł...ciekawe w jakim stanie jest ten skalar co przeżył.

Akwarium 200 litrów wcale nie musi mieć odpowiedniej wysokości dla skalarów.Brakuje informacji o warunkach hodowli. Warto przeczytać temat:

skalary-zapraszam-milosnikow-skalarow-do-lektury-t10339.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...