Skocz do zawartości

Akwarium 140L ! |kakadu+prętniki+płatki+gupiki+zbrojnik|


mevush
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum także witam wszystkich serdecznie.

Planuje założyć akwarium 140l (80x35x50). Proszę o opinie na temat obsady, którą sobie wymyśliłem.

Czy będzie ok, czy nie będzie przerybienia, czy nie będą się gryzły itp. itd. Filtr Aquael unifilter 750, grzałka Aquael 200W.

 

Obsada wymyślona przeze mnie to :

- Kakadu (1+2) / (1+3)

- Prętnik karłowaty (1+2) / (1+3) lub Gurami mozaikowe (1+1)

- Płatki (1+3)

- Gupik (1+3)

- Zbrojnik niebieski (1)

 

Czy powinienem coś dołożyć ? np. na dno ? Czy wręcz przeciwnie - odjąć ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc zmienić. Akwarium jeszcze nie istnieje więc nie znam parametrów. W każdym razie moje aktualne akwarium 50l ma następujące parametry:

- ph 7-7,5

- gh ok 12.

Podłoże to lawa wulkaniczna.

Wiem, że nie mogę przewidzieć dokładnie parametrów jakie będą panowały w nowym akwarium, ale wystrój będzie praktycznie ten sam oprócz tego, że do nowego akwarium dojdzie korzeń. Woda również będzie pochodziła z tego samego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc zmienić. Akwarium jeszcze nie istnieje więc nie znam parametrów. W każdym razie moje aktualne akwarium 50l ma następujące parametry:

- ph 7-7,5

- gh ok 12.

Podłoże to lawa wulkaniczna.

Wiem, że nie mogę przewidzieć dokładnie parametrów jakie będą panowały w nowym akwarium, ale wystrój będzie praktycznie ten sam oprócz tego, że do nowego akwarium dojdzie korzeń. Woda również będzie pochodziła z tego samego źródła.

 

Możesz przewidzieć parametry , wystarczy sprawdzić stronę internetową lub zadzwonić do dostarczyciela wody pitnej , która "leci" w twoim kranie.

 

 

Poza tym rybki , które wymieniłeś mają całkowicie rożne wymagania , zanim skompletujesz obsadę pod względem parametrów wody poczytaj trochę na forum w dziale "Obsady zbiorników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...