Skocz do zawartości

Ławica do 90 litrów przy wysokim PH


quieen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim zbiorniku 90 l ( dno 90cm x 28 cm ) od pół roku królowała stała obsada- endlerów, m. galaxy i otosków.

 

Microrasbory zaczęły padać jakieś 2 miesiące temu- choroba do złudzenia przypomina posocznicę- mimo kontrolowanego co tydzień NO3 - i mimo faktu, iż otoski, które powinny być najbardziej wrażliwe na ewentualną brudną wodę- mają się dobrze.

 

Próby leczenia poszczególnych osobników, kąpiele w nadmanganianie- nie dały rezultatów.

 

Spotkałam się tu na forum z opinią, że galaxy kupowane po podejrzanie niskiej cenie ( jak w moim przypadku), często bywają "trefne" , chociaż nie wiem, na czym ta trefność miałaby polegać.

 

Zmierzam do pytania-

czuję,że w najbliższych 2 miesiącach polecą wszystkie, nie mam większych złudzeń.

 

Muszę pomyśleć, czym je zastąpić jeśli chodzi o ławicę.

Wszystkie interesujące mnie ławicowce niestety wymagają niższego przede wsyztskim PH , niż u mnie.

 

Jaka ciekawa ryba ławicowa dobrze by się czuła w PH 7,5-7,6, KH i GH - 8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, coś się znajdzie np.

-Brzanka cejlońska

-Barwieniec czarny

-Bystrzyk barwny

-Bystrzyk z rio

-Danio pręgowany

-Gambuzja pospolita

-Hokejówka krótkopręga

-Neon innesa

-Prystelka

-Ślepczyk jaskiniowy

-Razbora szklista

-Zwinnik jarzeniec

-Żyworódka źródlana

Dobierz coś w odpowiedniej ilości, weź pod uwagę długość ryby i akwarium oraz wymagania co do wody, najlepiej zrobić akwarium biotopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejlońska- myślałam o niej, ale mimo wsyzstko ph obojętne u mnie nie występuje :D

Na bystrzyka też patrzyłam- wymaga 6- maksimum 7,2 . Do PH 7,2 w życiu nie zeszłam, mimo częstych podmian częściowo z destylowanej wody.

O gambuzji- bez bicia przyznaję- pierwsze słyszę, wygooglałam- no drugi gupik produkujący kolejne mioty potrzebny mi będzie jak dziura w bucie- już sobie pluję,że mam endlery :evil:

Dalej - cytat "Hokejówka preferuje wodę miękką i lekko kwaśna" , prystelka- to samo, rasbora szklista- jak wyżej, zwinnik- to samo.

 

 

Przejrzałam właściwie wsyzstko co się dało przejrzeć pod kątem wymagań. Napaliłam się na tęczankę Wernera- któa oczywiscie również nie kocha mojej wody. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...