Skocz do zawartości

nowe 300l


sirpuchcia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam akwarium 100 l, w którym pływają 4 skalary i nie potrafie sie z nimi rozstac, w zwiazku z czym zmiana baniaka ;)

 

planuje zakup baniaka o wymiarach 120x50x50

 

oswietlenie 0,7W/l

podloze : ziemia + bazalt 1-3mm

filtr kubelek jbl e901 greenline (juz posiadam) + (jeszcze jakis wewnetrzny?)

butla CO2 (juz posiadam)

 

docelowo zamierzam w nim trzymac :

 

krewetki:

red cherry

babaulti

amano

 

ryby:

otoski 10

panda 8

bojownik 1+3

skalar 2+2

duch brazylijski

Kakadu 1+3

Ramireza 1+1

neonki 30

 

Chcialbym stworzyc cos ala podwodny las jak u kamil84 ale sam moge nie podolac ;)

 

Wiec jak byscie widzieli taki zbiorniczek?

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz RO. Jeśli tak, to nie marnuj akwarium na mieszanie biotopów. Azja by była ok. Bazalt i tak Ci eliminuje gatunki denne i pielęgnice.

 

Bojownik: najlepiej by było dwa haremy, ale z różnych kompleksów, np:

 

1+3 Betta imbellis

1+2 Betta ocellata

 

Do tego jakaś ryba w toń wodną, np jakieś razborki

 

50 x Razbora klinowa

 

I do tego ślimaki i krewetki amano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdecydowanie.. Jeśli chce mieć skalary i zrobić im sensowne środowisko, to piach na dno. Dzięki temu można ułożyć całą obsadę amazońską i oglądać ciekawe zachowania.

 

Duch jest za dużą rybą na akwaria węższe niż 60 cm. Tak na wstępie. Możesz podać pozostałe wymiary ?

 

Pełna obsada mając RO i robiąc BW mogłaby wyglądać tak:

 

2+2 Pterophyllum scalare 'Manacapuru'

40 x Paracheirodon axelrodi

2+6 Apistogramma bitaeniata

20 x Corydoras arcuatus

1+1 x Ancistrus sp. - zbrojnik niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BW oświetlenie najlepsze jest ok. 0.3W/l

 

Roślinność? Pistia, Ceratopteris cornuta (to akurat Azjatycka roślina, ale świetna i niewymagająca), Limnobium, rzęsa.

 

Skalar nie lubi mocno oświetlonego zbiornika. Woli zabarwioną wodę, piach i korzenie :).

 

100L jako roślinniak, a 300tka jako fajny baniaczek z piachem i mniejsza iloscia roslin- mroczne duże akwaria są wspaniałą ozdobą np salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinniaki oznaczają mocne oświetlenie, a dla skalara to średni pomysł.

 

Jak chcesz ogródek, to zrób w 100 litrach, tylko nie pchaj tam ryb które nie żyją w leśnych rzeczkach, bo po prostu dostaną przez światło do mózgu ;].

 

Z roślinami wbrew pozorom możesz nawet poszaleć, zasadzić kilka kęp Lilaeopsis brasiliensis, kilkanaście różnych Echinodorus w grupach gatunkowych, a na tafle dać Eichornia'e. Jeśli masz zmysł majsterkowicza, to pomyśl o zrobieniu oświetlenia wieczornego i porannego w formie snopów światła. To zawsze jest fajny projekt. (durszlak+moduł oświetleniowy ;])

 

Starałem się dobrać obsadę z rzeki Manaus, ale neon jest pewnym kompromisem. Po prostu nie potrafiłem znaleźć nic z Manaus ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ziemia + piach. Posadze pare roslin z tych co polecacie.

Wiecie gdzie mozna dostac tanie korzenie? przeciez na tych w sklepach mozna majatek stracic...;/

 

Obsada bedzie nastepujaca :

 

2+2 Pterophyllum scalare 'Manacapuru'

40 x Paracheirodon axelrodi

2+6 Apistogramma bitaeniata

20 x Corydoras arcuatus

1+1 x Ancistrus dolichopterus

 

moglbym tam jeszcze wcisnac

1 x 1 Cleithracara maronii ??? czy to bedzie znow za duzo?

 

co myslicie aby zamiast Paracheirodon axelrodi dac Thayeria boehlkei albo Hyphessobrycon herbertaxelrodi (tylko tego to nie wiem czy skalar nie zje..) ?

 

Prosba tez do osoby znajcej sie na komputerach aby mi podpowiedziala moze na pw jak mam te znaki polskie ustawic.. klawiatura niby jest ustawiona na jezyk polski programisty. Nie chcialbym aby mi bana dano.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...