Skocz do zawartości

Tarło Danio


polishman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 5 szt danio, z czego 2 to samice i są coraz grubsze.

Odizolowałem je, bo wydaje mi się, że będą składać ikrę.

Na co_dzień danio przebywają w ogólnym zbiorniku 200 L

Zaczęły się zbierać w kącie i ocierać o siebie, a parę dni później już się pojawiły brzuszki :)

Moje pytanie ile czasu to trwa, tzn. kiedy będą składać tą ikrę, bo zauważyłem brzuszki w sobotę i w niedziele je odizolowałem do mniejszego zbiornika.

Co robić, bo to moje pierwsze może udane potomstwo rybek :)

Jak są potrzebne jakieś fotki to wyslę na maila :)

 

Regulamin forum, który zaakceptowałeś, wymaga poprawnej pisowni.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dł. 20, szer. 40, wys. 50, wszystkie 5 sztuk tak umieściłem i dałem kamienie na dno, bo nie mam nic innego, tzn. nie mam siatki żadnej. :(Grzałka na 26 st. bez oświetlenia, tylko dzienne z okna :(

Nie mam możliwości kupienia czegoś, bo akwa stoi od 2 tygodni w Belgii i nie wiem jeszcze gdzie jest jakiś sklep, a musiałem je zlikwidować w Pl.

 

 

Ps.- Przepraszam za błędy , postaram się :)

 

 

 

 

agunia997- Coś słabo Ci idzie to dbanie o pisownię. Radzę się przyłożyć, bo następnym razem będzie +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to że ktoś dba o to czy pisze poprawnie czy nie , ale jak będę się chciał uczyć pisać to wrócę do szkoły :(

Szkoda tylko ze tu sie chyba prosi o pomoc w innym temacie , nie rozumie w czym problem .

Widać więcej osób jest od ortografii , a pomocnych osób mniej hmmm jak w rządzie PL .

Robić problem z niczego a temat schować do szuflady hehe świetne to forum pomogło mi jak h..

Przepraszam że zaśmiecam , do zobaczenia nigdy . . . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tak już jest, co do pytania to danio trą się następująco:

1 samica(grubsza) + 2-3 samce

Więc trzy-cztery rybki zostaw w kotniku, a drugą samicę wpuść do ogólniaka.

Danio trą się nad ranem i kończą późnym przedpołudniem bardzo burzliwie (super się obserwuje)

Tylko poczytaj o temperaturze jaka winna być, bo nie pamiętam.

Pozdrowienia i nie zrażaj się tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc zostawiam samicę i 3 samce a jedna samica z mniejszym brzusiem ląduje w ogólnym baniaczku :)

A nie jest to dziwne że od niedzieli nie ma tarła ?

Woda ma 25 stopni , jest napowietrzanie , grzałka , hmm czy to normalne 4 dni bez fufu :)

 

szymekja dzięki za info , a bo ja się zawsze szybko wkurzam już tak mam :(

Rybki już prawie pękają a tu nic na ten temat :(

Jak znajdę chwile to chyba wywalę wszystkie informacje o Danio i wstawię jeden post.

Ciesze się że są jeszcze mili ludzie :) pozdrawiam i do zaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...