Jump to content

AQUAEL FAN1

wssthc
 Share

Recommended Posts

Mam filtr AQUAEL FAN1 w 126l. Wiem że za słaby ale niestety brak funduszy na lepszy... Czy może on chodzić bez powietrza - wtedy dużo mocniej filtruje. I czy jeżeli ustawie go lekko pod kątem żeby był większy ruch tafli wody to czy to wystarczy??

Napiszę w tym wątku aby nie zakładać nowego :)

Jaki filtr wewnętrzny polecacie do akwarium 25l (w zestawie był filtr ale nie wygląda zbyt dobrze)

Patrzyłem na aquael fan micro lub TETRA TEC filtr EASY CRYSTAL 250, może jakieś inne propozycje?

No teraz to naprawdę dziękuje... Dwa dni po zaleconym udoskonaleniu przez pana "moderatotra" u moich ramirezek zauważyłem OSPĘ!!!! Wszystkie parametry OK, od 7 miesięcy nie miałem ospy... Więc chyba jednak nie za mało powietrza. JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI!!!!!

A jeszcze jedno... Wrzucić jakieś dodatkowe napowietrzanie, czy ruch tafli wody wystarczy??

Wystarczy,bez napowietrzania.

No teraz to naprawdę dziękuje... Dwa dni po zaleconym udoskonaleniu przez pana "moderatotra" u moich ramirezek zauważyłem OSPĘ!!!! .Więc chyba jednak nie za mało powietrza.

I co uważasz,że to z powodu mojej rady? Gdzie stwierdziłem,że masz za mało powietrza :roll:

Nie rozumiesz o co co chodzi,to nie do mnie żale.

Masz dupny filtr do takiego akwa,więc miej pretensje do siebie.

Napisałeś że wystarczy... a nie wystarczyło, za 2 dni się pochorowały, może i by wystarczyło dla gupików ale dla ramirezek nie... ale już ospa zniknęła.

Co ma piernik do wiatraka? Normalnie przedszkole.

Jaki ma związek przykręcenie napowietrzania z ospą ?? :?

)">

Też nie bardzo rozumiem a co do napowietrzania to do siebie te "żale". Taki filtr to do akwa 45l a nie takiego dużego baniaka. Jak chcesz mieć dobre napowietrzanie, wodę kryształ(choć nie musi być)to polecam aquael fzn-2. Biedne ryby z takim filtrem :oops:

Ja mam fan 1 plus ( gąbka z fan3 ) w 90 litrach i radzi sobie "jakoś". Tyle, że obsada jak w 60 u mnie.