Skocz do zawartości

[30l] Jak nie przerybić i miec na co patrzeć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wystartowałem szklankę 30litrów.

Podłoże bazalt 2-4mm.

Roślinki to 1/3 dna nurzaniec plus kępa roślinki zwanej pelia (przywiązana do drewienka).

Oczyszczalnia kaskadowa 550l/h z ceramiką.

Temp max jaką mogę wyciągnąć na grzałce to 28-29*C. Jest 26-27*C.

Oświetlenie 1x 15W świetlówka 6500K.

1ml Carbo z Aqua artu na dzień.

W podłożu kulki nawozowe filtus

Ph 7,6

Twardość ogólna 240mg CaCo3 /litr (14dH)

Zbiornik chodzi już prawie tydzień. Brak zakwitów itp. Jedynie na sałacie nieliczne białe kłaczki.

 

Chciał bym wpuścić (za ok 10 dni) rybki które mają ciekawe zachowania (piskorki, kiryski) ale tak żeby nie było pusto i żeby się dobrze czuły.

 

Myślałem nad takim zestawem:

1x bojownik

6x kirysek

4x krewetki red cherry

 

Proszę o korektę lub inne propozycje.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz co robić z małymi to tak, ja u siebie miałem taką konfigurację i teraz po 2-3 miesiącach mam kilkadziesiąt sztuk narybku i problem z parametrami wody, ponieważ endlery nie zjadają narybku.

Mam w planach pozostawienie kilku sztuk samych samców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam harem endlerów w 32l. Po pewnym czasie cieszyłam się że mam jeszcze 4 baniaki, wkrótce w każdym z nich miałam rozsiane małe gupiki :) No gdybym była na twoim miejscu kupiłabym kilka samych samców. Choć lepszym rozwiązaniem wydaje się być bojownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już same same, to hodowlane popularne gupiki pawie oczko.

Każdy innego koloru :) Da to ciekawy efekt estetyczny, a problemu z młodymi również nie będzie.

Do tego kundelki Neocaridina heteropoda- zamiast np Red Cherry bedziesz mieć różnokolorowe krewetki; od szarego i brązowego po czerwień i żółć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik + parka gupików + krewety?

Bojownik będzie redukował rodzinę gupików?

Gupików nie trzymamy w parach tylko w haremach, bo samiec zamęczy jedną samicę.

Bojownik zredukuje Ci ilość gupików, owszem, ale dorosłych - barwny ogon samca będzie go prowokować.

Wybierz coś z podanych wcześniej zestawień, to nie jest duży litraż a nie chcesz chyba męczyć zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak musisz się liczyć z tym, że bojownik może polować na krewetki co będzie skutkowało albo chowaniem się ich, a co za tym idzie będą mało widoczne albo po prostu je pozjada.

 

Z endlerami takiego problemu raczej nie ma, ja przynajmniej nie zauważyłem, jednak z drugiej strony dzisiaj w akwarium zastałem krewetkę przegryzioną na pół, ale to może dobrały się do padniętej - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 kirysków na żwirku bazaltowym i świetnie sobie radzą,a też mi dużo ludzi odradzało.

Z pewnością poharatane brzuszki i pocięte "wąsiki" wyglądają świetnie...

Trzymanie ryb dennych na SAMYM (połączenie z piachem jak najbardziej może być) jest dla nich katorgą, a bazalt to już w ogóle hardcore

 

 

 

Co do Bojek vs. Krewetka...

 

Miałem hodowlanych bojowników parę sztuk, ale tylko 3 miały styczność z krewetkami. Dwa z nich siekały krewetki z taką pasją, że nim się obejrzałem, to całe stadka Red Cherry znikneły.

 

Jeden był baranek i nie ruszał ani Mikrorazborek, ani krewetek.

 

Możesz spróbować, ale licz się z tym, że przyrost krewetek na pewno będzie mniejszy.

 

BTW. Ja bym postawił na ładne gupiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 kirysków na żwirku bazaltowym i świetnie sobie radzą,a też mi dużo ludzi odradzało.

Z pewnością poharatane brzuszki i pocięte "wąsiki" wyglądają świetnie...

 

Załamka dzisiaj.

Play gdzie to widziałeś?

Bo też mam kirysy/zbrojniki na bazalcie i nie zauważyłem takich objawów.

 

Jasne,że dla nich akurat lepszy jest piasek,ale bazalt to nie takie wielki zło.

Głupie nie są i nie popełniają samobója na bazalcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...