Skocz do zawartości

Pielęgnice mało aktywne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwa 100L od 3 tygodni, a od trzech dni są w nim: dwa pyszczaki niebieskie i dwie zebry czerwone. Dzisiaj zauważyłem że ryby nie pływają tylko stoją w miejscu i ogólnie są mało aktywne. Mam sztuczne rośliny i kamienie morskie. Woda filtrowana 24/24, temperatura 24st. Posiadam deszczownie więc woda jest chyba dobrze napowietrzona. Poradzcie coś. Jeśli potrzeba więcej info to podam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za odpowiedzi i od razu przepraszam za zamieszanie. Mieszkam w Irlandii i tak naprawde ciężko jest określić jakie to naprawdę ryby ponieważ używają swoich nazw. Niebieska to Electric Blue Cichlid a pomarańczowa to Red Eye Cichlid. Obydwa gatunki są z jeziora Malawi więc chyba nie powinno być problemu z trzymaniem ich razem? Co do roślin to mogę wsadzić żywe ale podobno dla początkującego są ciężkie w utrzymaniu w dobrym zdrowiu. Jakie rośliny są polecane dla pielęgnic? Zauważyłem jeszcze jedną rzecz: jak wieczorem zgaśnie lampka ryby od razu stają się aktywne i pływają po całym akwa.

 

P.S. Klosek podoba mi się Twój awatar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamyz. No niestety na razie mam 100L. Myślisz że mógłbym w nim trzymać 9 pielęgnic bo bardzo chciałbym dokupić do nich jeszcze Cynotilapia Afra. Jeśli z wszystkich trzech gatunków miałbym po jednym samcu i dwie samiczki to nie byłoby za ciasno?

 

Aha i jeszcze jedno. Nie mogę nakarmić zbrojnika bo jak wrzucę tabletkę to zanim spadnie na dno pielegnice ją przechwytują i po jedzeniu dla glonojada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...