Skocz do zawartości

czy może to być w akwarium??


szak123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurde i mam dylemat bo jak mi zdechną moje maleństwa to sie zabije może by ktoś pomógł kto włożył do akwarium korzeń jałowca???????

Dlatego nie ryzykuj.

Tak jak wyżej napisał Kirysek - kup coś gotowego (jest naprawdę duży wybór - przynajmniej u mnie w mieście)

lub spreparuj sam viewtopic.php?f=7&t=6438

z drzewa liściastego (raczej nie owocowego), dobrze wysuszonego (a schnie ok. 1 roku, niektóre gatunki jeszcze dłużej). Ważne jest, aby taki korzeń dokładnie oczyścić i dokładnie wygotować w roztworze soli (ja gotuję przez kilka godzin aż do zatopienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w baniaku jeden korzen wyzucony z baltyku, zabrany z plazy, rok przelezal w pudelku w piwnicy, potem ok miesiaca we wiadrze z woda i sola, co dzien obleany byl dodatkowo wrzatkiem(nie mialem w czym wygotowac) i od pol roku rybcie na niego nie nazekaja...z jakiego drzewa sie urwal to niewiem...

:idea: jest jedna rada...moze troche brutalna ale zawsze... :twisted:

mozesz kupic parke gupków za grosze, chlup je do wiadra z tym korzeniem i jak bedzie ok po 2 dniach to i inne rybki sie nie wybiora na tamten swiat... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic parke gupków za grosze, chlup je do wiadra z tym korzeniem i jak bedzie ok po 2 dniach to i inne rybki sie nie wybiora na tamten swiat... 8-)

głupi sposób, mi korzeń zaczął gnić po miesiącu, nie traktujmy żywych stworzeń jak królików doświadczalnych. można zrobić po prostu testy wody + mechanicznie zbadać czy korzeń jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozczulanie się nad tematem :x Pytający pewnie ma akwarium kilkudziesięcio litrowe do którego ładny gotowy korzeń kosztuje kilka złotych :roll: Przedstawia nam patyki (bo tego 1. zdjęcia inaczej nazwać nie można) i pyta się czy będzie ok... Odpowiedź brzmi - pewnie, że nie będzie ok! Do akwarium nadaje się taki korzeń (nie gałąź), który był we wodzie długi czas! Tak naprawdę odpowiednie przygotowanie korzenia zajmuje ogrom czasu dlatego polecam Tobie zakup już gotowego, a jeśli zdecydujesz się spreparować jakiś korzeń to na forum byly już tematy jak to się robi poprawnie. Co do korzeni wyrzuconych przez morze myślę, że są ok.

 

PS. Naucz się pisać poprawnie bo tak jak już wspomniał Kirysek z Twoich wypowiedzi nic nie idzie zrozumieć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...