Skocz do zawartości

Platynki mają rok i 13mm - kiedy urosną?


arie.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to przy okazji mój pierwszy post na forum, a więc witam serdecznie.

Liczę na Waszą pomoc, gdyż jestem zielona w sprawach akwariowych.

 

Otóż około roku temu moja platynka urodziła mały narybek, dokładnie 23 sztuki. Matka jeszcze przed porodem została przeniesiona do mniejszego akwarium, po porodzie ponownie trafiła do ogólnego. Wszystko było ok, małe w chwili porodu miały około 3mm i były prawie przeźroczyste, niezauważalne. Cała sytuacja miała miejsce rok temu. A dzisiaj, po roku czasu te małe platynki (aktualnie jest ich 22 sztuki) mają średnio 13mm. Nie mogę przerzucić ich do ogólnego akwarium bo mam w nim dwa sumy rekinie, która polują na mniejsze rybki. Akwarium ma około 6l, jest w nim tylko korzeń na dnie, nie ma żadnych roślinek, ani żwirku.

 

Szukałam dzisiaj odpowiedzi na internecie, ale nie znalazłam nic co by mi pomogło.

Proszę o odpowiedź, może jakieś wskazówki co zrobić, żeby te rybki szybciej rosły, lub proszę o odpowiedź jak długo to będzie trwać. :)

 

Pozdrawiam, arie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, proszę jeszcze o pomoc, co teraz robić?

Przenieść je do tego akwarium 112l, w którym są korzenie i roślinki, w których narybek może sie schować?

Z drugiej strony szkoda mi wrzucić je do tych "rekinów", ale chyba nie mam wyjścia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwa 6l nie urosną większe.

Będą karłowaciały, narządy wewnętrzne będą nadal rosły w za małym ciele, więc szybko zdechną i nie dożyją 1/3 prawidłowego życia.

To samo z resztą stanie się z sumami rekinimi jeśli nie masz basenu.

 

Sumy bym oddała do sklepu.

A młode do 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...