Skocz do zawartości

pierwsze akwa 200l.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu pierwszy raz i mam pytanie odnośnie akwarium.Dostałam w spadku akwa 200l., filtr kubełkowy EHEIM 2213, filtr wewnętrzny AQUAEL POWERHEAD CIRCULATOR 500 (500L/H),grzałka z termostatem,brzęczyk z kamieniem napowietrzającym.Pokrywa ze świetlówką AQUA GLO 30W T8 i jest miejsce wolne na drugą świetlówkę.

Obsada:5-neon, 2-molinezja, 2-bocja wspaniała, 2 żałobniczka, 1-welon, 3-bocja siatkowana, 2-danio malabarski, danio paskowany, 2-razbora, 2- duże zbrojniki ok. 45 cm. i jakieś 4 ryby denne-niestety nie wiem co to jest.

Podłoże -drobny żwirek. W akwa są 2 korzenie ,kilka kamyków, jakieś muszelki i statek.

Roślin brak.

Proszę mi podpowiedzieć jakie rośliny łatwe w uprawie (chciałabym również dywan)mogę posadzić, czy ta obsada może zostać, czy coś muszę zmienić?Czy mogę dokupić inne rybki(i jakie) żeby było bardziej kolorowo.

Temperatura wody przy wyłączonej grzałce 24-25 stopni.Niestety nie znam parametrów wody,ale dowiem się w poniedziałek. To jest moje pierwsze akwarium i jestem zielona jak glony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu pozbyłabym się bocji, welonki, zbrojniki a co do żałobniczek, danio, razbora, neonki, to wybrałabym tylko jedne stado (ok. 20szt.), co do ryb dennych to najprawdopodobniej masz kiryski (przydałoby się zdjęcie), dokup ich jeszcze 8szt. Wywal z akwarium statek i muszelki, zatwardzają wodę, dokup dużo roślinek, najlepiej szybko rosnących, takich jak rogatek, moczarka, kabomba itd. Jeśli masz grzałkę z termostatem powinna być włączona 24h na dobę, najlepsza temperatura, jak na razie to 25*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...