Skocz do zawartości

[120l] ogólne


bigmig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym się pochwalić moim akwa które funkcjonuje już od 5 miesięcy i zapytać o opinie zarówno pozytywne jak i negatywne

Obsada

para ramirezek

16 neonów innesa

3 bocja siatkowana

9 razborek sumatrzańskich

4 otoski

krewetka filtrujaca

2 pielęgniczki kakadu

2 głupiki ( rodzinka wrzuciła bez mojej wiedzy)

roślinności nazw nie znam

osprzęt

Grzałka aquael 150w

filtr aquael kaskada fzn 3

oświetlenie 2X20 w sunglo i 15w led 9500k

napowietrzenie atman

podłoże 5 cm ziemia ogrodowa na to 4 cm żwiru

post-16148-13685172633653_thumb.jpg

post-16148-13685172633993_thumb.jpg

post-16148-1368517263443_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby planowałem z ameryki poł, gdyż spodobały mi się pielęgniczki, razborki i bocje dostałem tak to pewnie by ich nie było, i zamierzam powiększyć stadko otosków tak do 10 sztuk i parę sztuk neonów. Nie mam co zrobić z bocja i razborkami, mam mało kasy i szkoda mi by było tak po prostu oddać ryby, a nie mam z kim się wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ziemi umieściłem pare kulek gliniano torfowych co jakiś czas wlewam aquaflorin firmy tropical. Odnośnie roślin wiem że narazie marnie gdyż początkowo jak zakładałem akwa nie miałem kasy na lepsze oświetlenia dlatego miałem zwykłe świetlówki kupione w markecie budowlanym. Z 2 tyg temu kupiłem świetlówki sun glo i dołożyłem ledy, i dostałem od zaprzyjaźnionego zoologa nowe rośliny które podobno są mało wymagające. teraz czekam żeby mi to ruszyło. W sumie już widzę ładne nowe pędy na roślinach, a dotychczas wszystkie listki zarastały glonami ( to jest przed zmianą świetlówek). A skrzynie i napowietrzenie już wyjąłem, zostaje kwestia obsady, i chyba zrobie sobie mniejszy baniak 80 l dla razborek, np jakieś BW , a bocje muszę wymienić za kiryski spirzowe. A moze mi ktos powiedzieć jak uzyskać dostęp do giełdy na forum ?? bo chce zamieścić tam ogłoszenia ale na razie nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...