Skocz do zawartości

Reaktor do ozonowania wody


Damiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat rozpuszczania ozonu w wodzie. Kupiłem ozonator sander jako dodatek do mojego słodkowodnego akwarium 240l z welonkami i roślinami.

Zastanawiam się jak przypuszczać wodę przez ozon.

Po wstępnych testach zauważyłem że reaktor przepływowy z filtra narurowego do co2 się nie nadaje bo się zapowietrza.

Ozon podobnie do tlenu się rozpuszcza, więc musi być wejście i wyjście ozonu, woda musi przepływać przez przestrzeń z ozonem i do wyjścia już bez bąbelków.

Co myślicie o odpieniaczu Aqua medic turboflotor 500, założenia chyba spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie wynika z czystej ciekawości ponieważ metoda ozonowania wody w akwarium słodkowodnym jest niespotykana i właściwie bezzasadna podobnie jak stosowanie lamp UV kiedy nie zachodzą żadne przesłanki do ich stosowania - czyli poważne infekcje bakteryjne , grzybicze , masowe wysypy pierwotniaków. Ozonowanie wody ma na celu jej wysterylizowanie - z punktu widzenia całego systemu akwarium wyjałowienie wody z bakterii i innych mikroorganizmów przyniesie więcej szkody niż pożytku. Zostaje zachwiany m.in cały cykl denitryfikacyjny - wiąże się z tym możliwość skoków poziomu substancji szkodliwych NH4 , NO2 - Stąd wynikło moje pytanie o zasadność / potrzebę stosowania ozonatorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie wynika z czystej ciekawości ponieważ metoda ozonowania wody w akwarium słodkowodnym jest niespotykana i właściwie bezzasadna podobnie jak stosowanie lamp UV kiedy nie zachodzą żadne przesłanki do ich stosowania - czyli poważne infekcje bakteryjne , grzybicze , masowe wysypy pierwotniaków. Ozonowanie wody ma na celu jej wysterylizowanie - z punktu widzenia całego systemu akwarium wyjałowienie wody z bakterii i innych mikroorganizmów przyniesie więcej szkody niż pożytku. Zostaje zachwiany m.in cały cykl denitryfikacyjny - wiąże się z tym możliwość skoków poziomu substancji szkodliwych NH4 , NO2 - Stąd wynikło moje pytanie o zasadność / potrzebę stosowania ozonatorów .

 

Nie szukajmy na siłę "ulepszaczy" , to według mnie badziew , który raczej może nie zaszkodzi a przeszkodzi , no ale każdy ma swój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...