Skocz do zawartości

FZN - 2 vs FZN - 3 vs Turbo 1000 a może inny ?


Inverse
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Otóż tak, mam straszny problem z wyborem filtra do swojej 112-nastki, otóż gdy człowiek czyta to robi mu się mętlik, bo to na jednym forum polecają xxx wew. a na drugi odradzają itd...

A więc tak, zawsze lepiej mieć większy zapas mocy niż żeby filtr dawał ledwo rady, i byłem prawie zdecydowany na zakup Aquaela Turbo 1000, lecz on jest dość spory ( wysokość 32 cm, moja ścianka ma 40 cm + podłoże to około ~ 2 cm ziemi i ~ 4 cm bazaltu ) i filtr ledwo się mieści.

I teraz tak jakby zmuszony jestem zakupić kaskadę Aquaela albo FZN-2 albo FZN-3 i trzeba rozstrzygnąć tą wojnę raz na zawsze jeśli chodzi o głośną pracę FZN-3.

Ja potrzebuję raczej spokoju, nie chce żeby mi coś " tyrkotało " w nocy a znowu FZN-2 może być za słaba. I prosiłbym o opinie i również o polecenie innych wew. filtrów , ale tak żeby przepływ był najlepiej 800 + i zajmował mało miejsca. Wszelkie kubełki odpadaj z dwóch powodów, jeden to brak funduszy ( mój budżet to 100 zł ) a druga sprawa to brak miejsca na jakikolwiek kubeł )

Również prosiłby o wrzucenie zdjęcia jak wygląda pokrywa z takim filtrem FZN-2/3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż do takiego akwarium to bym brał FZN-3. W tym temacie (na 2 stronie ostatni post) są fotki mojej kaskady FZN-2.

post483052.html#p483052

Możesz napisać do założyciela tematu co on wybrał, pewnie Ci to trochę pomoże :D A co do mojego FZN-2 bardzo dobrze się spisuje. Jak nie masz przerybienia w akwa oraz jak masz ryby tylko jajorodne to FZN-2 powinien Ci wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowana obsada to na pewno 20/25 neonów innesa/ kilka otoksów i harem większych rybek :D

Taka mała prośba, a mógłbyś na sekundkę ściągnąć filtr i zrobić zdjęcia jak wygląda taka pokrywa, tak żeby miał już zarys.

A i FZN-3 nie różni się niczym konstrukcyjnie ? jedynie jest większa ?

 

I trzeba rozstrzygnąć ten spór czy FZN-3 jest na prawda aż tak głośna ? bo w nocy to ładna udręka by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...