Skocz do zawartości

Narybek platki


mariuszpol18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem, narybek pomarańczowych platek nie chce prawie wcale rosnąć, większość zdechła. Z około 200 sztuk, z 4 porodów, od 2 samic zostało może 30, z których większość jest niewiele większa niż była przy porodzie (mają koło 4 miesięcy ). wszystko jest niby w porządku, gupiki, glonojady i kirysy rosną normalnie, akwarium ma 130 litrów. Tylko jaka może być tego przyczyna, że akurat one nie rosną ? Mogą być słabe genetycznie? Samica jest lekko wygiętą i młode też się zniekształcają. Tylko jedna jedyna rośnie normalnie i jest już 4 razy większa od reszty, a różni się tym, że jest biała (jedyna ze wszystkich miotów)

Dla porównania narybek gupika z tego samego dnia rodzi już 3 raz ;/ A samica platki właśnie jest w trakcie kolejnego porodu, tylko tym razem małe są jeszcze mniejsze. Jak sądzicie to jakaś choroba je wykańcza czy tylko słaba pula genów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla platek za miękka woda i na pewno zbyt "kwaśna".

Xinophorus maculatus rośnie raczej b. szybko. Xinophorus variatus za to powoli i w tym samym wieku różnią się o długość rozmiarem (na korzyść plamistego).

Paltki b. dobrze rosna na samych "płatkach" lecz należy im podawać również płatki wieloskładnikowe i urozmaicać dietę żywym pokarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tropicala : wysokoproteinowy, wzmacniający jajeczny, wieloskładnikowy i roślinny ,tetra rubin, z aqua zoo: colour, basic, energy i suszona rozwielitka. A mrożonki to wodzień, dafnia, ochotka i oczlik.

Wydaje mi się, że to zmienniaki wielobarwne :P

Raczej nie chodzi o kwasowość wody, część siedzi w innym akwarium i wyglądają tak samo, a tam pH 7,5 było ostatnio.

Ich matki siedzą w tym akwarium z nimi i dość szybko urosły do właściwych rozmiarów, kupiłem je dość małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niskie parametry wody-platynki zasadniczo tolerują wode średniotwardą o pH ok. 7-7,5. A co karm-to ja od dawna nie stosuje suchych, bo przyrosty na nich sa niewielkie-przynajmniej na Tropicalu i Tetrze. Na jajo-żyworodnych jeszcze nie sprawdzałem ale na kirysach i zbrojnikach super wyniki dają z suchych pokarmy Hikari-jednak są dużo droższe ale dla kilku ryb mozna spróbować. W te miejsce ja osobiście wolę żywe. Jak masz małe platynki-to do miesiąca gdy mają ponad 1cm-można z powodzeniem dawać węgorki lub opcja droższa-artemie. Żeby nie było-to samo zastosowałem dla mieczyków i też nie jest najgorzej a i gupiki ładnie rosły. Mój znajomy, który studiuje ichtiologię nawet twierdzi, że można i dłużej tym karmić-czyli węgorkiem, bo artemią to nawet dorosłe ryby nie pogardzą wielkości dorosłego mieczyka. Mrożonki-wcześniej byłem zadowolony do czasu kiedy ryby zaczęły mi dziwne przypadłosci łapać i odstawiłem. Jedyną mrożonką, którą dalej stosuje-jest dorosła artemia. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...