Skocz do zawartości

Belka oświetleniowa do akwarium-jaką kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Po przeszukaniu wielu stron znalazlem jedna belke chyba ale to chyba pasujaca do mojego baniak ktory ma dlugosc 50cm o to link z ta belka http://allegro.pl/item605020758_alumini ... ratis.html lecz tu pisze ze dlugosc belki to 52.5 cm i ze DŁUGOŚĆ ZBIORNIKA 600 MM wiec niewiem czy bedzie pasowala?? i czy sa produkwoane swietlowki do takich belek jakich swietlowek uzywac?? do roslin typu Nurzaniec, Blyxa japonica, Flame moss, Wgłębka (krewetkarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar Kupic Belke Atmana DB 60 do krewetkarium 50/25/30 okolo 40l

Mozna taka znalezc na allegro.

I niewiem czy dostepne sa swietlowki o takiej mocy.

Mozna w niej umiescic 2x 10W jakiego typu swietlowek mam uzyc chca trzymac krewetki red cherry i rosliny:

Nurzaniec

Blyxa japonica

Flame moss

Wglębka

Bardzo bym prosil o linki na priv lub chociaz nazwy swietlowek o ile takie sa dostepne (10W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem pasują tam świetlówki t8 o mocy 10 W to raczej nic ciekawego nie znajdziesz musisz sam poszukać dobrze żeby jedna była o barwie 10000 K może być philips aqarelle , a druga coś o barwie 6500K tu będziesz miał prawdopodobnie większy wybór czyli opis świetlówki będzie wyglądał tak

np philips, osram

nazwa 865 lub 765 lub 965

im większa liczba z przodu tym więcej RA i takiej szukaj zwróć uwagę na te ostatnie cyfry czyli 65 dodając dwa zera wyjdzie tobie 6500 K czyli barwa.

 

Od razu mówię że znalezienie świetlówek mocy 10W o barwach akwarystycznych będzie graniczyć z cudem

lepiej żeby belka była 2x15 w

Aha blyxa potrzebuje CO2 , a i 0,5 W na l jej nie wystarczy

przeczytaj to http://mojeakwarium.eu/viewtopic.php?t=184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli nie znajde odpowiedniej swietlowki do tej belki wiec zastanawiam sie czego producent produkuje belki z tak trudno dostepnymi swietlowkami :P

 

EDIT:

 

W takim razie moglby mi ktos zaproponowac jakas inna belka do akwarium 40l?? Tylko nie zbyt droga mam ograniczony budzet :P

 

mod: nadal nie przestrzegasz regulaminu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...