Skocz do zawartości

Poprzerywana płetwa ogonowa Gupika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Gupika o którego pytam i którego zdjęcia zamieszczam mam od 14.09 tego roku. Mam akwarium 48l, w tej chwili dwie dorosłe samice i dwa samce, poza tym około 18-25, dwutygodniowych małych Gupików. I tak jak w tytule napisałem ma on przerwaną wzdłuż płetwę ogonową dodatkowo kilka małych dziurek w tej płetwie a końcówka płetwy grzbietowej zrobiła się biała. Poza tym nie zauważyłam nic niepokojącego rybka jest żwawa, niczego się nie boi, jedyne co może być jeszcze nie tak w jej zachowaniu to bardziej drżące ruchy podczas pływania a może to moja nadwrażliwość spowodowana zmianami płetw o których piszę. U żadnej innej ryby nie zauważyłem nic niepokojącego. Podmiany robię ostatnio co 2-3 dni 20%, dziś zrobiłem 30% takie podmiany robię ze względu na okrzemki, ostatnio znacznie ograniczyłem nawożenie.

Karmię raz dziennie wieczorem płatkami: pokarmem proteinowym Tropikala, Vitality & Color, Rzwielitką, Bio-Vit, Supertabin A, Supervit. co 3-4 dni daję Wodzień żywy lub mrożony oczywiście zanim podam postawię pojemnik z odmierzoną ilością na kaloryferze żeby trochę podgrzać.

Proszę o pomoc napiszcie mi czym może być to spowodowane czy to jakaś choroba czy może Gupik ten już jest stary.

 

PS. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tymi podmianami to chyba za często?

 

Co do płetwy.

Akwa jest dosyć małe.

Czy samce nie walczą?

Wygląda mi to na urazy mechaniczne.

 

Dodałabym samicę tak aby było ich o jedną więcej niż samców.

Możesz zostawić jedną z tego narybku który masz, a pewnie będziesz oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...