Skocz do zawartości

zmiana oświetlenia w pokrywie w 72l 60x30x40


yarccom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w mniejszej 50x30 przed otworem do karmienia dałem światlówkę 8 W. Przykleiłem silikonem uchwyty metalowe do pokrywy i oprawki hermetyczne (gumowe). Gdyby nie przeskadzało Ci zasłonięcie (częściowe) otworu to spokojnie zmieści Ci się świetlówka T8 15 W lub 14 W T5. Statecznik dołóżyłem w korytku (przy okazji wymieniając od T8 na elektroniczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15 W świetlóce mam odbłyśnik i pokrywa nawet nie jest ciepła ponad nią. Natomiast nad 8W nic nei mam i pokrywa się grzeje. Z tego powodu planuję założyć jakiś odbłyśnik również na tę 8W.

Te 15 W świetlówki dają mało światła dla oka. Ja osobiście nie widzę dużej różnicy gdy świeci 15 W (Grolux daylight) czy 8 W/765.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji plug&play:

http://allegro.pl/dodatkowe-oswietlenie ... 21388.html

 

Ta same wersja ale na 2x24 T5 koszt już 110 zł (sam osprzęt)

 

Samemu kompletując wyjdzie pewnie taniej

Muszę tylko wymierzyć czy w miejsce 1 statecznika wejdą dwa - jeden T8 i jeden T5

 

To już by dało 0,875 W/l czyli wystarczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobną pokrywę ze świetlówką 15W, na moje 48l akwarium było mało. Zrobiłem sobie belkę oświetleniową 2x18W z kanału wentylacyjnego z PCV. Takie kanały są różnych szerokości od 110mm do 240mm a długości chyba od 1m do 1,5m więc większość z was sobie może zrobić taką belkę do swojego akwarium. Odblaśnik zrobiłem z kawałka folii izolującej pod ogrzewanie podłogowe. Zamieszczam zdjęcia jak mi wyszła ta belka i jak wygląda ten kanał jak jest nowy. w moim przypadku mam jeszcze możliwość dołożenia jednej świetlówki T5 8W ale puki co nie potrzebuję jej.

Z góry chciałem zaznaczyć że pomysł zrobienia belki z tego kanału nie jest mój znalazłem go gdzieś w necie widziałem też belkę zrobioną z rury kanalizacyjne fi 160mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...