Jump to content

zmiana oświetlenia w pokrywie w 72l 60x30x40


yarccom
 Share

Recommended Posts

Ja w mniejszej 50x30 przed otworem do karmienia dałem światlówkę 8 W. Przykleiłem silikonem uchwyty metalowe do pokrywy i oprawki hermetyczne (gumowe). Gdyby nie przeskadzało Ci zasłonięcie (częściowe) otworu to spokojnie zmieści Ci się świetlówka T8 15 W lub 14 W T5. Statecznik dołóżyłem w korytku (przy okazji wymieniając od T8 na elektroniczny).

Link to comment
Share on other sites

Na 15 W świetlóce mam odbłyśnik i pokrywa nawet nie jest ciepła ponad nią. Natomiast nad 8W nic nei mam i pokrywa się grzeje. Z tego powodu planuję założyć jakiś odbłyśnik również na tę 8W.

Te 15 W świetlówki dają mało światła dla oka. Ja osobiście nie widzę dużej różnicy gdy świeci 15 W (Grolux daylight) czy 8 W/765.

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałem podobną pokrywę ze świetlówką 15W, na moje 48l akwarium było mało. Zrobiłem sobie belkę oświetleniową 2x18W z kanału wentylacyjnego z PCV. Takie kanały są różnych szerokości od 110mm do 240mm a długości chyba od 1m do 1,5m więc większość z was sobie może zrobić taką belkę do swojego akwarium. Odblaśnik zrobiłem z kawałka folii izolującej pod ogrzewanie podłogowe. Zamieszczam zdjęcia jak mi wyszła ta belka i jak wygląda ten kanał jak jest nowy. w moim przypadku mam jeszcze możliwość dołożenia jednej świetlówki T5 8W ale puki co nie potrzebuję jej.

Z góry chciałem zaznaczyć że pomysł zrobienia belki z tego kanału nie jest mój znalazłem go gdzieś w necie widziałem też belkę zrobioną z rury kanalizacyjne fi 160mm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...