Skocz do zawartości

Zbiornik 95l


umciak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać o moją obsade rybek, założyłem około półtora miesiąca temu akwarium i powoli jakieś roślinki rosną ale co do rybek to mam

*2x gurami te takie białe z czarnymi kropami/kreskami

*2x gurami pomarańczowawe

*2x danio rózowe (wiem ze to stadna ryba ale jedna pływa w kotniku bo w ciązy jest to moze coś z tego będzie)

*1x bojownik czerwony

*11x neon innesa

*2x gupik

 

Pytanie moje brzmi takie, czy na ten zbiornik to jest max co moge dać? Oraz co do gurami to też chyba ryba stadna jak się nie myle myślalem ze pomaranczowe beda z bialymi plywać, najpierw miałem 2 pomaranczowe + 1 biala kazda plywala osobno a jak dokupilem białe to te białe ciagle ze sobą plywają. Pomaranczowemam mniejsze od białych a jak podrosną to beda razem plywać?

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na ten zbiornik- notabene niemal identyczny litraż, jak mój, tylko znając życie- krótszy a szerszy- to już bałagan i bezsens. Nie masz żadnej rybki na dno, te 4 gurami to już tłok, 2 biedne danio - co tu po nich, raczej zapewne nie planujesz obok innesów drugiej ławicy w tak małym akwarium. I jeszcze "na deser" gupiki. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem początkujący ;P no to chyba że oddam 2pomaranczowe gurami a wezmę jednego jeszcze z tych białych? i teraz pewnie mnie pociśniecie, ale powiedzcie mi bo czytam teraz o rozmnazaniu danio i ja głupi wlozylem samice do kotnika i plywała a to przeciez trzeba samca jak nie dwóch prawda? Bo juz brzuch ma konkretny, a na dno to co polecacie? otoski?

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam że w tym litrażu żadne z twoich gurami nie powinno pływać. Te ryby potrzebują 2x większego zbiornika. Obsada rzeczywiście jest nietrafnie dobrana i trzeba ją skorygować. Pierwsze co powinieneś zrobić to oddać wymienione przeze mnie ryby, a także danio (raczej nie bierz się za rozmnażanie w kotnikach, takie coś ujdzie tylko przy żyworódkach). Jeśli nie chcesz za bardzo ingerować w parametry to oddaj pozostałe ryby i zostań przy gupikach, hodowla przyniesie ci radochę i nie powinieneś napotkać na zbyt duże problemy. Albo oddaj gupiki i zafunduj sobie czarne wody, dobre środowisko dla neonów i bojownika (bez konieczności inwestowania w dużą ilość roślin i systemu co2).

 

PS. na załączonym zdjęciu masz gupiczkę a nie danio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to zaczynam łapać a możecie mi polecić jakieś rybki? Do tego litrażu?

Z neonek nie zrezygnuję, z bojownika też nie no i dwie te białe gurami bym zostawił na pewno, bo ok mały litraż ale nie wiadomo do jakich ludzie akwariów je wpuszczają ja mam chociaż 90-95l. Danio bym oddał tzn zamienił na jakieś inne może otoski na dno? No i może dwie_te pomarańczowe pielęgniczki faktycznie bym oddał.

//Pisownia, +1 - kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale białe gurami są najfajniejsze w tym akwarium :P nie mam gupika mam danio tylko to zdjęcie było jakieś żeby tylko pokazać jaki brzuch ma moja ryba ;d To jakie moge miec ładne ryby do takiego akwarium? A zdjecie wstawie jak przyjade do siebie czyli kolo piatku

 

//Pisownia! Zdania zaczynamy z wielkiej litery, używamy polskich znaków. Widzę, że jedno ostrzeżenie to za mało - masz drugie - kubas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35/74/36 (szerokosc/dlugosc/wysokosc)

A jeszcze jesli chodzi o temperature wody, bo w sumie wszystkie rybki zniosły by niższą bo mam ustawioną na 26 stopni a bojownik lubi ciepłą, ale chyba jest w porządku prawda?

I przymierzam się do kupna tych otosków lub ( i) kirysków sam nie wiem zeby nie przerybić tego akwarium, czy same otoski wystarcza? i w jakiej ilosci?

 

nemo130: Pisownia, ostatni raz upominam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...