Skocz do zawartości

Przegotowana woda


Flisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego właśnie nie wiem gdyż nie posiadam testów. Problem polega na tym iż uważam że jakość wody w mojej gminie jest zła. Powodem zapewne jest stara pod względem technologicznym oczyszczalnia. Zauważyłem gdy podmieniam wodę to ryby źle się czują. Po tygodniu a nawet dłużej ryby takjakby odzywają tzn więcej się ruszają itp. tak samo jest z krewetkami. A właśnie powinno być odwrotnie gdyż "stara woda" jest szkodliwa dla ryb.. Dodam również że od 5 lat odkąd mam akwarium żadna ryba nawet nie próbowała się rozmnażać. Uważam że wszystko robię dobrze jeżeli chodzi o tworzenie środowiska w którym żyją ryby.

 

Edit:

 

Albo może używać węgiel?

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś wodociągi o dane na temat jakości wody albo sprawdź na stronie. Niektóre wodociągi zamieszczają tam dane wody która płynie do odbiorców. Być może przy podmianach ryby się po prostu stresują ale wątpię żeby robiły to aż tydzień. Dobrze by było jakbyś miał podstawowe testy wtedy byłoby łatwiej zdiagnozować czy to wina wody i ewentualnie ją wykluczyć bądź też nie. Czy woda wygląda normalnie ? Tzn nie ma dziwnego zapachu, smaku czy też koloru. Najlepiej nalej do jakiejś szklanki wodę, postaw ją na białej kartce papieru i patrz od góry przy dobrym świetle czyli tak jak się robi testy np na Fe. Jeżeli woda jest lekko czerwona może nawet brązowa to może być w niej za dużo manganu i żelaza tak jak było w moim przypadku kiedy modernizowali ujęcie wody. Węgla nie używaj, on służy do usuwania np. leków z akwarium. Możesz też podczas podmianek dodawać uzdatniacza np. Sera Aquatan usuwa on chlor i wiąże metale ciężkie i wtedy zobaczyć jak rybki będą się zachowywać i czy to wyjdzie na plus. Wiem że powinno się dawać jak najmniej chemii do akwa i jestem tego zwolennikiem ale są przypadki że po prostu trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...