Skocz do zawartości

Chora molinezja...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja molinezja złapała jakąś chorobę(nie mam możliwości zrobić jej zdjęcia):

*jej płetwa jest jakby odgryziona(lekko na krańcach biała) to było jedno z początkowych stadiów

*dziś zauważyłam wyłupiaste oczy

*zaczynają sterczeć łuski

Stwierdziłam ,że ja wyciągnę z akwarium i dałam ją do osobnego. Temperaturę teraz ma stalą w miarę.Pokarmu raczej nie przyjmuje.Co mam zrobić?

 

litraż zbiornika:60litrów

kiedy zbiornik został założony :w lutym

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:UniFilter 280 (aquael),cały czas

gatunki i ilość ryb:platka(3)danio(4)gupik(3)+(12)narybku,3 molinezje(wiem ze zła obsada)

ilość/rodzaj roślin : 5 roślin,m.in. kabomba,moczarka itd

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. :grzalka Atman1 +napowietrzacz

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,mini granulki tropical i artemia mrożona, sól z tropicala

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ?

temperatura w zbiorniku : 27

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)-czyszczenie filtra+czyszczenie dna,raz w tyg 20% wody -wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli robię błąd w nazwie, ale chorobami ryb zajmowałem się dawno. Według mnie to może być ichtiosporidioza. Jeśli mam racje to bardzo źle i to nie tylko ze względu na rybkę, która raczej zdechnie. Gorzej, że jest to zaraźliwe. Zanim jednak zlikwidujesz obsadę zdezynfekujesz akwarium poczekaj na inne opinie, bo jak pamiętam ichtiosporidioza nie lubi ciepła, a Ty masz 27 st.

Sprawdź jeszcze czy nie masz zbyt wysokiego pH. Może to tylko odczyn wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...