Jump to content

minea

Użytkownik
 • Content count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About minea

 • Rank
  Bywalec
 1. O co się rozchodzi..o to nie pytałam.
 2. To będzie mi miło jak mi usuniesz konto.Bo znaleźć tego nie mogę z góry dziękuje.
 3. Wydaje mi się ,że posocznica._A odstają jej łuski?_Ma trudności z oddychaniem? Miałam w zbiorniku platkę, która miała posocznicę._Raz została wyleczona,_lecz drugi raz już tego nie wytrzymała..._Poczytaj na stronkach objawy tych chorób co Tobie wymienili ,sprawdź co najbardziej przypomina.
 4. Generalnie zakupiłam sól akwarystyczna po niej nie widziałam żadnych zmian. Snęło mi kilka ryb..aktualnie wlałam wczoraj Tropical CMF.Po ilu dniach to działa?Bo zauważyłam,że mała molinezja już ma białą i odgryziona płetwę...Czy jak to nie pomoże zastosować antybiotyk?Jakie macie doświadczenia prawdopodobnie z martwica płetw?Drugie pytanie czy w akwarium mogą być muszelki racieczncy?(słyszałam ,że muszle powodują jakieś zabużanie w wodzie,czy te także?) Aktualnie temperatura 28-29 stopni. Parametry wody postaram się za nie długo wykonać.
 5. Witam.Od kilku dni molinezja ma sklejone płetwy.Zachowuje się normalnie ,ale ani razu nie widziałam ,aby je miała rozwinięte... Co jest nie tak ? litraż zbiornika:_60litrów kiedy zbiornik został założony:_w lutym,po jednym restarcie rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:_UniFilter 280 (aquael),_cały czas gatunki i ilość ryb:_platka(3),_danio(4),_gupik(3)+(12)narybku,_3 molinezje_(wiem że zła obsada) ilość/rodzaj roślin: 5 roślin,_m.in. kabomba,_moczarka itd inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.:_grzalka Atman1 +napowietrzacz stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,_mini granulki tropical ,mrożona ochotka, artemia mrożona, sól z tropicala parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ? temperatura w zbiorniku : 27 jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)_-_czyszczenie filtra+czyszczenie dna,_raz w tyg 20% wody -_wymiana
 6. Przecież dużo o chorobach czytałam i też zastanawiałam się nad martwicą płetw ...
 7. Witam._Mam taki problem,_że moje rybki co chwile giną..._Ostatnio zrobiłam restart z tego względu, że już miałam dosyć patrzenia na męczące się ryby._Moje obserwacje: *obcieranie się ryb o dekoracje *płetwy zaczynają się robić białe potem są jakby obgryzione *nie które ryby pływają po dnie lub koło filtra *oczy z 3 rybą zrobiły się czarne i mają już tak parę dni Teraz mnie nie pokoi gupiczka ,która lada chwila może rodzić._Na brzuchu zrobiła się jej jakby czerwona kreska i płetwę boczną ma obgryzioną (stan jakby ktoś jej rwał-widać zaczerwienienie). Zauważyłam też ,że 1 malutka rybka ma płetwę ogonową białą i pływa przeważnie po dnie... Jakie mogą być przyczyny?_Nie dodaje nowych roślin i rybek ze sklepów,_bo zawsze mi te rybki ginęły lub chorowały. litraż zbiornika:_60litrów kiedy zbiornik został założony:_w lutym,restart tydzień temu rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:_UniFilter 280 (aquael),_cały czas gatunki i ilość ryb:_platka(3),_danio(4),_gupik(3)+(12)narybku,_3 molinezje_(wiem że zła obsada) ilość/rodzaj roślin: 5 roślin,_m.in. kabomba,_moczarka itd inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.:_grzalka Atman1 +napowietrzacz stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,_mini granulki tropical ,mrożona ochotka, artemia mrożona, sól z tropicala parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ? temperatura w zbiorniku : 27 jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)_-_czyszczenie filtra+czyszczenie dna,_raz w tyg 20% wody -_wymiana Luna: Spacje.
 8. Witam.Moja molinezja złapała jakąś chorobę(nie mam możliwości zrobić jej zdjęcia): *jej płetwa jest jakby odgryziona(lekko na krańcach biała) to było jedno z początkowych stadiów *dziś zauważyłam wyłupiaste oczy *zaczynają sterczeć łuski Stwierdziłam ,że ja wyciągnę z akwarium i dałam ją do osobnego. Temperaturę teraz ma stalą w miarę.Pokarmu raczej nie przyjmuje.Co mam zrobić? litraż zbiornika:60litrów kiedy zbiornik został założony :w lutym rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:UniFilter 280 (aquael),cały czas gatunki i ilość ryb:platka(3)danio(4)gupik(3)+(12)narybku,3 molinezje(wiem ze zła obsada) ilość/rodzaj roślin : 5 roślin,m.in. kabomba,moczarka itd inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. :grzalka Atman1 +napowietrzacz stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,mini granulki tropical i artemia mrożona, sól z tropicala parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ? temperatura w zbiorniku : 27 jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)-czyszczenie filtra+czyszczenie dna,raz w tyg 20% wody -wymiana
 9. Nie przesadzajmy...Mi nie zjadły, jakoś się chowały w roślinkach i pod korą ;p Po drugie na owym gupiku nie widzę jako takiej plamki ...Wpisz w grafikę wujka googla: gupik w ciąży. Z resztą nie urodzi pierwszy i ostatni raz.Po drugie stopniowo to robi.Nie wszystko na raz.
 10. Witam.Obserwuj zbiornik zobaczysz pływający narybek jedną czy tam parę i w tym momencie daj rybkę do kotnika.Z swojego doświadczenia wiem ,że dorosłe rybki się meczą w kotnikach ,a po drugie mogą załapać jakąś chorobę... *** Rybka ma dużą czarną kropkę,duży brzuch,ewentualnie może pływać przy powierzchni lub na dnie (u mnie koło filtra ledwo pływała) .Jak masz młodą samice to nie spodziewaj się zbyt wiele narybku..mi urodziła z 12 ,za parę tygodni znów kolejny narybek. Mam teraz dużo narybku.. ):
 11. minea

  Oko molinezji

  Niestety rybka snęła.Mało tego jej towarzysz także...co mogło się stać,że nie przeżyły??
 12. Otóż posiadam molinezje,która jedno oko ma lekko wyłupiaste i jest ono czarne...Drugie takie jak być powinno.Co z nią nie tak?? litraż zbiornika:60litrów kiedy zbiornik został założony :w lutym rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:UniFilter 280 (aquael),cały czas gatunki i ilość ryb:platka(3)danio(4)gupik(3)+(12)narybku,3 molinezje(wiem ze zła obsada) ilość/rodzaj roślin : 5 roślin,m.in. kabomba,moczarka itd inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. :grzalka Atman1 +napowietrzacz stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,mini granulki tropical i artemia mrożona parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ? temperatura w zbiorniku : 25 jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)-czyszczenie filtra+czyszczenie dna,raz w tyg 20% wody -wymiana
 13. minea

  Chudy danio

  Otóż rybkę danio mam już od początku założenia akwarium. Też o ile dobrze pamiętam jest ona non stop chuda tzn.jej brzuch można przyrównać do prostej linii a nawet ma lekkie wgłębienie do środka(przypomina wygłodzoną).Je normalnie ,wszystko jest ok. Można coś z tym zrobić?Rybka jest już dorosłym osobnikiem. litraż zbiornika:60litrów kiedy zbiornik został założony :w lutym rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas:UniFilter 280 (aquael),cały czas gatunki i ilość ryb:platka(3)danio(4)gupik(3)+(12)narybku,3 molinezje ilość/rodzaj roślin : 5 roślin,m.in. kabomba,moczarka itd inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. :grzalka Atman1 +napowietrzacz stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. : tropical płatki,mini granulki tropical i artemia mrożona parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) : ? temperatura w zbiorniku : 25 jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)-czyszczenie filtra+czyszczenie dna,raz w tyg 20% wody -wymiana ad.Litraż..widziałam różne opinie na temat jaki zbiornik dla danio.Ubolewam.
 14. minea

  ciąża platki

  Dobra spróbuje.... Ale nie widzę tego w dobrych kolorach._Dałam jakiś antybiotyk na przewód pokarmowy coś pod temat... Zzaraz zabiorę się do suszenia ;// Mam nadzieje,że nie zaszkodzi *** Dziękuje za pomoc Pisownia! Upominam Cię już kolejny raz, więc leci ostrzeżenie. Dulle
 15. minea

  Molinezja

  U widzę ceny zróżnicowane na stronach internetowych ;/
×