Jump to content

Jaki filtr zewnętrzny dla 112l. ?

parownik1
 Share

Recommended Posts

Witam moje akwarium 112l.

założony 5 miesięcy temu

- filtr aquael circulator 650 gąbka i ceramika, włączony cały czas, wyłączam na karmienie

- obsada 19 neon innessa, 4 pielęgnice ramireza, 6 otosków przyujściowych, 6 bocji siatkowanych

- grzałka 100watt, napowietrzanie z filtra

- żadnych nawozów nie stosuję od miesiąca przedtem stosowałem kso4, nie wiem czy dobrze piszę

- woda ph5,7

- podmianka 20% co tydzień filtr czyszczę co 3 dni

Chciałem kupić filtr zewnętrzny sobie na święta myślałem nad minikani 120 ale podobno nie za bardzo nadaję się do 112l. znalazłem jeszcze aqua nova też nie wiem co o nim myśleć lub midikani 800, a chciałbym wydać z 150-200zł. Amoże kupić jakiś używany proszę o radę. Znalazłem jeszcze TETRA AquaSafe 800 byłby dobry ?

Mam w swojej 112l-ce, chwilowo lekko przerybionej, od 29-11-2012r. MIDIKANI800, po dobie woda kryształ, na jednym module z zeolitem i gąbkami, co były w zestawie. Tylko założyłem gąbkę na wlot, jest cichy i oszczędny (6-wat). Jako mechanik, chodzi stary Aqua-Szut-300 l/g. (3-wat), który był wcześniej jeden. Do nowego jeszcze ni zaglądałem,czekam na dwa zamówione moduły jeden z Bio- ceramiką, PhosMax Basic. Za jakiś czas, opiszę jak się sprawują.