Skocz do zawartości

Budowa Filtra Zewnętrznego akwarium 70l


Mofeix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze zainstalowałem sobie w domu akwarium 70l. Przydał by się lepszy filtr jak to maleństwo wewnętrzne,

 

Zbiornik: Wiaderko zamykane 5l. Jeszcze trzeba uszczelnić pokrywę.

Pompa wodna 12v o niewiadomej wydajności jednak w 60sek napełniła szklankę 220ml.

Do tego zasilacz 12v

 

Pompka zainstalowana na dnie. Nad nią muszę wykonać jakaś przykrywkę z dziurkami i na to pójdzie wata czy co tam jeszcze dostane w zoo.

 

Pompka wypompuje czystą wodę wężem 1,5mm

 

A wpompuje, Grawitacyjnie. Ale Jakim wężem? Tego jeszcze nie jestem pewien, I nie za bardzo wiem jak to dobrać by wszystko grało jak powinno.

 

Dzisiaj zabrałem się do pracy, A oto efekty dzisiejszych prac.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak to wszystko zmontować żeby wszystko odpowietrzało się w miarę prosto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka ma 14l/min Robiłem testy i wydajność jest zadowalająca. 840l/h

http://allegro.pl/pompka-12v-easy-14l-m ... 43672.html

 

I on nie ma przepychać wodę przez filtry. Bo zasilanie kubła będzie z góry dalej filtry i na dole pompka.

 

Chyba skieruje się ku zaklejeniu kubła na stałe. Rozklejenie go raz na pół roku nie będzie problemem. Nad filtrem zrobiona pólka z dziurkami dzięki czemu filtr nie jest narazony an syf

 

A z odpowietrzeniem mam pomysł. Jak włączyłem filtr i wyłączyłem kubeł momentalnie zalał się wodą przez filtr. więc ciekawe czy gdy będzie szczelny samoczynnie zassie zasilający wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą szklanką to walnąłem gafe bo założyłem bandaż na 2 i przykryłem wlot. I mierzyłem. A gdy podczas pracy zdjąłem bandaż to pół stołu oblane wodą tak siłko.

 

Co do wkładów. To myślałem o czymś niskobudżetowym bo w sumie chodzi mi tylko o odchody zółwia i jego błony. Wata żwirek albo kermazyt i gąbka. Co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka ma 14l/min Robiłem testy i wydajność jest zadowalająca. 840l/h

http://allegro.pl/pompka-12v-easy-14l-m ... 43672.html

 

I on nie ma przepychać wodę przez filtry. Bo zasilanie kubła będzie z góry dalej filtry i na dole pompka.

 

Chyba skieruje się ku zaklejeniu kubła na stałe. Rozklejenie go raz na pół roku nie będzie problemem. Nad filtrem zrobiona pólka z dziurkami dzięki czemu filtr nie jest narazony an syf

 

A z odpowietrzeniem mam pomysł. Jak włączyłem filtr i wyłączyłem kubeł momentalnie zalał się wodą przez filtr. więc ciekawe czy gdy będzie szczelny samoczynnie zassie zasilający wodą.

Jak byk napisane, że ta pompka nie jest przystosowana do pracy ciągłej. Daje całkiem spore ciśnienie jak na takie maleństwo ale przez to pewnie ma kiepską trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam podobną pompkę a nie tą co pokazałem. Moja pochodzi z oryginalnego zestawu kempingowego z Kia Carnival.

Pracowała cały dzień i nawet nie zrobiła się Ciepła. Woda zapewnia niezłe chłodzenie. No pożyjemy zobaczymy

Nie no racja - pewne rzeczy trzeba po prostu sprawdzić w praktyce. Ja się tylko obawiam, że ta pompka zużyje się mechanicznie. Nie przegrzewa się ale mam przeczucie że w środku jest silniczek prądu stałego z komutatorem, który to komutator dość szybko się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje.

 

Pierwsze testy przeszła pomyślnie. Używana będzie może kilka razy w tygodniu. W akwarium miałem syf( jak to przy zółwiu) czyszczenie wewnętrznego to raz dziennie bo sie zapychał szybko.

Problem miałem bo przy tej wysokości zasilający nie wytwarzał duzego ciśnienia A ze nie mam porządnego uszczelnienia nie mógł powędrować pod akwarium. Ale problem rozwiązałem gąbke krojąc na pół teraz ma 2cm grubości.

 

Pare godzin i woda krystaliczna bez tych jego blon. Przy czym ciągle mieszałem ręką zeby poderwać syf

 

W przyszłości kupie zewnętrzny, bo planuje akwa 100+l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...