Skocz do zawartości

Akwarium 54l problem z rybami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem początkującym akwarystą, czytałem troszkę w internecie, ale nie ma to jak na bierząco

mówić o problemach.

Więc zaczynam:

Akwarium posiadam od 5 czerwca 2012r Około 25l na sam początek kupiłem 2 glonojady, skalara,

mieczyka i neonka innesa.

Wszystko było pięknie ładnie, od czasu do czasu woda mi mętniała, ale jakoś dawałem sobie radę,

problem powstał przy ostatnim czyszczeniu akwarium, otóż to, przy zmianie wody jakieś 3-2,5 tygodnia temu

nie chcący zabrałem gdzie była woda z proszkiem, tzn, osad na garnku.

Niczego nie świadomy nalałem wody wieczorem by następnego wieczora umyć i wlać świeżą wodę.

Gdy już nalałem wody do akwarium, po dniu gdy woda była dalej mętna, zastanawiałem się co może być tego przyczyną

dodam, że ryby wpuściłem już po 3 godzinach po nalaniu wody do akwarium.

Z dnia na dzień zakupiłem akwarium ok 54l z pokrywą, było to dnia 22 listopada, i od tamtej pory ryby regularnie mi zdychają

Wymyłem dokładnie akwarium, pokrywę bo była bardzo brudna, nalałem wody, wcześniej woda była odstana

i nalałem takiego preparatu jak SERA AQUATAN 5ml na 20l wody.

Akwarium zostało udekorowane, grzałka z termostatem na miejscu, filtr z pompką dany na swoje miejsce

a ryby wpuszczone juz około 4 godziny po nalaniu wody do akwar.

Od jakiś 2 dni, zaczeły zdychać mi ryby,

pierwszy padł skalar, glonojada i jednego neonka znalazłem za gąbką od filtra,

podsumumuwójąc zdechło mi 6 neonków 2 gupiki, skalar, mieczyk (samiec),

Zostały mi tylko ryby takie jak, 2molinezje, 2 hokejówki,mieczyk samica i jeden gupik, samiec

 

Obecnie co pływa w akwarium gupik, jest pokryty takim białym śluzem, i ma takie jakby białe kropeczki,

u innych ryb tego nie zauważyłem, ewentulanie na glonojadzie

 

 

Proszę Was o pomoc, jestem zielony w tym temacie,

Filtr wewnętrzny PAT MINI

10-120L

400l/h

Grzałka z termostatem

 

 

Proszę o jakieś uwagi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wywal tą butelkę, po co ci ona, wszystkie muszle, i wszystko sztuczne. Na mieczyki za małe akwarium, już nie wspominając o skalarze. Oddaj molinezje, to nie są hokejówki tylko razbory, są stadne więc minimalnie 6 sztuk. Akwarium zbyt krótko dojrzewało, dlatego ryby ci zdychają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam nawy filtr, bo tamten coś szwankował,

Więc nowy filtr, do nowej wody z akwarium.

Podejrzewam, że ryby są chore, ale to jest tylko moje podejrzenie.

W Tym akwarium są (połowa była bo zdechła)

1 mieczyk, 1 skalar, 6 neonków, 2 molinezje, 3 gupiki, 2 glonojady, 2 hokejówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te ryby, które napisałeś w tym poście dalej są u ciebie? Mianowicie 1 mieczyk, 1 skalar, 6 neonków, 2 molinezje, 3 gupiki, 2 glonojady, 2 hokejówki ( to nie są hokejówki, tylko razbory).

 

No obecną chwilę mam 2 molinezje (czarne), 1 mieczyka (samica), 2 razbory i jeden gupik (samiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym umyłeś akwarium zanim wpuściłeś rybki?? Filtr z poprzedniego akwarium umyłeś w wodzie starej z akwarium, czy w nowej tzw. kranówce??

2 glonojady, skalar i mieczyk w 25l?? :shock: Nawet 54l to dla nich stanowczo za mało!! Neonki powinno trzymać się w stadach min. 8 szt.

 

Zwykłą wodą.

 

 

Edit:

 

 

Ryby mają najprawdopodobniej pleśniawkę i być może ospę-przydała by się fotka chorych ryb.

 

Ps.Na miejscu tych ryb też uciekł bym z takiego akwa do lepszego świata.

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się ryb, umyj akwarium wodą z octem, poczekaj aż akwarium wyschnie, wyrzuć wszystkie muszle, kamyki, najlepiej wszystko co tam masz, kup porządny żwirek akwarystyczny, żywe rośliny i poczekaj ok 2/3 tygodnie aż filtr dojrzeje i wtedy możesz kupić jakieś rybki np. 10 neonków, kiryski lub krewetki red cherry na dno akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się ryb, umyj akwarium wodą z octem, poczekaj aż akwarium wyschnie, wyrzuć wszystkie muszle, kamyki, najlepiej wszystko co tam masz, kup porządny żwirek akwarystyczny, żywe rośliny i poczekaj ok 2/3 tygodnie aż filtr dojrzeje i wtedy możesz kupić jakieś rybki np. 10 neonków, kiryski lub krewetki red cherry na dno akwarium.

Czyli co, nie łudzić się na uratowanie reszty ryb ?

 

A czy jakaś inna obsady, żeby było bardziej kolorowo i żywo.

Jeżeli od nowa akwarium, to jakie roślinki ? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla ciebie i ryb było by oddać te rybki co ci zostały, zdrowe, jeżeli jeszcze masz to 25 l możesz wlać wodę z akwarium 54l nie całą, ale połowę i tam przeprowadzić leczenie, poczytaj o pleśniawce i zobacz, czy twoje ryby mają coś podobnego, jeżeli nie to prawdopodobnie padną ci wszystkie ryby, możesz jeszcze spróbować dolać wody z solą (nie jodowaną łyżka stołowa wystarczy, rozpuść w jakiejś szklance i wleji może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź się ryb, umyj akwarium wodą z octem, poczekaj aż akwarium wyschnie, wyrzuć wszystkie muszle, kamyki, najlepiej wszystko co tam masz, kup porządny żwirek akwarystyczny, żywe rośliny i poczekaj ok 2/3 tygodnie aż filtr dojrzeje i wtedy możesz kupić jakieś rybki np. 10 neonków, kiryski lub krewetki red cherry na dno akwarium.

Czyli co, nie łudzić się na uratowanie reszty ryb ?

 

A czy jakaś inna obsady, żeby było bardziej kolorowo i żywo.

Jeżeli od nowa akwarium, to jakie roślinki ? : )

 

W takich warunkach wątpię żeby przeżyły, jeżeli twoje ryby są chore, zrób tak jak doradził Zelus525, jeśli uda Ci się je wyleczyć, to oddaj całą obsadę. A jakie rybki Cię interesują?? Może poczytałbyś o gatunkach które Tobie odpowiadają, a później kupił, bo na pewno teraz nie wybrałeś dobrze i prędzej czy później i tak by Ci zdechły i miałbyś same problemy, roślinki mogą być różne, w zależności od warunków jakie posiadasz, możesz też poczytać o mało wymagających roślinach w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...