Skocz do zawartości

obsada 130l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pielęgnice jakieś ładne i kolorowe mało wymagające... to ci zeżrą neonki jak podrosną ;)

A tak poważnie, w zależności od wielkości i stopnia agresji to docelowo 1 ewentualnie 2 pary (max 3 jeśli małe i łagodne), najlepiej każda z innego gatunku. Sam mam miodowe i sajica, fajne są zebry ale z nimi nic raczej nie przeżyje przy ewentualnym tarle... Akara błękitna, Barwniaki (kilka gatunków do wyboru), Meeka lub Ellioti. No i pielęgniczki południowoamerykańskie parki lub haremy. Jest w czym wybierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczka ramireza jest ładna i kolorowa, ale trzeba mieć wodę odpowiednią.

Jest taki wybór ze można przebierać, wybierać. Wejdź do encyklopedii ryb i tam jeszcze poszperaj. Masz tam wszystko napisane, wymagania itd. Jak coś ci się konkretnego spodoba to pisz. ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak widzi mi sie ze 3 skalarki 1+2 ramirezek i 1+2 barwniakow czerwonobrzuchych. Dowalilbym jeszcze 8 neonkow tak zeby wyszlo lacznie 20. Neonki sa dosc duze ok 4-5 cm a skalarki calkiem mlode niewiele wieksze od neonkow. Doradzcie co do czyszczenia dna z glonow i cos dla czyszczenia roslinek. Moze kilka krewetek. Nie mam dostepu do kosiarek bo sklep nie ma juz zaopatrzenia w nie od jakis 4mc. Rowniez cos by sie przydalo na szybki. Myslalem rowniez nad kakadu jak da rade jeszcze dodac jak nie to cos poszukam. Zaznaczam ze nie planuje rozrodu pielegnic tak wiec jesli sie cos trafi to bedzie jak nie to mi to nie zawadza. Aha jakie oswietlenie byscie doradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalarów nie kupuj bo jak urosną to zjedzą neonki:(.Barwniaki są sliczne , ale zapewne jak się dobierze para to będą agresywne. Co do oświetlenia to kup 2 świetlówki 30 watowe i będzie git, a jak byś jeszcze zrobił bimbrownie to już wogóle super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bym zrobil bimbrownie ale nie wiem w ogole co to jest bimbrownia do akwa chyba ze ci chodzi o taka inna bimbrownie :lol: . Skalarki zanim urosna to minie trosik czasu bo kiedys w moim 80 l akwa mialem dwa piekne okazy od malego i urosly dosc spore ale gdzies w obrebie 6mc jak nie dluzej i zaczely mi zjadac gupiki tylko ze one sa wolne a neonki dosc szybkie to nawet nie wiem czy skalar by je zlapal. A co z pielegnicami nie wiem czy na taki zbiornik nie bedzie ich za wiele bo az 3 rodzaje tylko lagodniej usposobionych. Co na temat krewetek i czegos do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownia słóży do wprowadzenia CO2 do akwarium, dzięki czemu pięknie rosną roślinki. Ja bym dał z 20 neonków, 3 barwniaki czerwonobrzuche , 5-6 kirysków , zbiornika niebieskiego , i może pare prętników są bardzo ładne. Co do krewetek to sie nie znam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada akwarium 112l(profil) Zmiana obsady na lepsze

Obsada:

1 kosiarka

1 bocja

2 kirysy spożowe

30 molinezji

25 gupików

5 mieczyków

3 skalary

4 zbrojniki niebieskie

już tylko jedna hokejówka

3 danio czerwone dokupołem 10 kardynałków chińskich i 3 danio i molinezji trochę wywaliłem

10 kardynałków chińskich

 

Drugie akwarium 50 L

Obsada:

3 welony i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...