Skocz do zawartości

Parę pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam parę pytań odnośnie akwarium, ponieważ zbliżają się święta co wiąże się z dodatkowymi finansami.

 

Akwarium: 81l (60x45x30)

Filtr: Aqua Pat Mini (będzie FZN tylko jeszcze nie wiem jaki- wiem tyle, że kaskada).

Oświetlenie: na razie brak i tutaj potrzebna pomoc, bo pokrywy nie mam zamiaru kupować, a oświetlenia nie mogę zrobić podwieszanego z sufitu. Co w takim razie?

Podłoże: ziemia z kretowiska + resztki podłoża bazaltowego 2-5mm + na górę biały żwir z szosy od 1cm do 5cm (+ resztki piasku).

Dekoracje: to dwa badyle (takie zwykłe, proste kijki).

Flora:

(bez oświetlenia na razie) mech (ten najbardziej popularny).

Fauna :

Gupiki x5 (3 samice, 2 samce + xx małych)

Krewetki Red Cherry x3 (same samice)

2+1 Zbrojniki (szukam chętnych do przyjęcia ich).

 

A więc. Co z tym oświetleniem ? Jak to ma wyglądać ? Czekam porady odnoście świetlówek. Jaka barwa i jakie konkretnie do średnio wymagających roślin? Czy potrzebne są jakieś nawozy? Jakie rośliny, konkretnie + to, że chce mieć piękną łąkę(czyli wydaje mi się, że heniu ?) Czy potrzebne są jakieś nawozy? Grzałkę będę w najbliższym czasie kupować + filtr. Chcę dodać, że jednak koszty są ograniczone, więc chodzi, żeby było jak najtaniej. Czekam na odpowiedź. :)

 

EDIT. Chcę pomocy przy wyborze obsady. Zostawię gupiki 2+3 (narybek będzie zżerany przez resztę obsady). Chciałam bardzo p. ramireza blue electric, ale niestety w Katowicach ich nie dostanę. Myślę nad ławicą neonów lub razborów (tylko ile sztuk? Macie pomysł na jakąś mniej banalną ławicę do tego litrażu ?) i do tego parkę jakiś ładnych rybek ( prętniki ? Może myśleć jednak o tym blue electric?) na dno kiryski panda + krewetki red cherry + jakieś tanie, ale mniej pospolite. Co Wy na to?

 

Regulamin 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie możesz zrobić też 4x11W Aquael decolight - z tym że nie wiem jak ekonomicznie to wyjdzie ;)

Filtr jeśli FZN to 2 lub 3. Grzałka 50/100W, ze swojej strony mogę polecić serię Tetra HT.

Sprawdź czy biały żwir nie zatwardza wody.

Na ławicę może jakieś bystrzyki lub tetra (czarna,cesarska)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...