Skocz do zawartości

Zestaw co2 - czy warto?


jar300
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Postanowiłem zamienić bimbrownie na butlę. Na nowy zestaw mnie nie stać więc szukam używanego. Znalazłem takie ogłoszenie

 

Butla 6 kg

legalizacja do 2017r.

+ całość osprzętu widocznego na zdjęciach:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

 

 

Możecie jako specjaliści więksi odemnie ocenić? Czy coś z zdjęć może wyglądać na nie takie jakieś uwagi. Co ewentualnie bym musiał w tym wymienić coś dokupić itp. Cena to 100 zł plus ew. koszt przesyłki zakładam ok 30 zł + koszt napełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio ciekawa oferta :shock: Ten klocek z gwoździem w środku to co to jest ? Wężyk podłączony wprost do reduktora . Trochę dziwne to wszystko . Żadnego manometru . Ja bym tego nie brał . Można kupić kompletny zestaw - używany i przyzwoity , ale za troszkę więcej niż 100 zł . Według mnie lepiej poczekać i dołożyć . Na 100 % bym tego nie kupował .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mu nanometry?

Żeby się stresował tym, że kończy mu się CO2?

Jak przestanie lecieć gaz to znakiem tego, że butlę trzeba napełnić :)

Bardzo dobre podejście do tematu. Mam nadzieję że panowanie nad roślinami w akwarium idzie Ci równie skutecznie co dawanie takich porad .

Idąc tym tokiem myślenia to nawet nad potrzebą posiadania reduktora bym się zastanowił .Można przecież podłączyć wężyk wprost do butli .

 

A do autora tematu - nie wiem jaki masz litraż , ale jeśli masz kupić nie wiadomo co - to lepiej zmajstruj bimbrownię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł ... według mnie warto jeśli reduktor jest sprawny. Co do elektrozaworu to też zależy czy China czy jakiś lepszy ale na ogół to jak za 100zł to według mnie się opłaca z tym, że masz do kupienia jeszcze kilka innych rzeczy oraz jak byś się postarał to znajdziesz taniej.

 

Przeczytaj: http://akwarystykaroslinna.blogspot.com ... w-co2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście do tematu. Mam nadzieję że panowanie nad roślinami w akwarium idzie Ci równie skutecznie co dawanie takich porad.

Mistrzuniu, panowanie nad roślinkami w moim akwarium masz w sygnaturce.

Poza tym nie wiedziałem, że nanometry są takie ważne.

Przecież one wskazują poziom dwutlenku węgla w akwarium i ilość dozowanego CO2 w bąbelkach na sekundę.

No żaden zestaw nie może się bez tego obejść.

 

A do autora tematu - nie wiem jaki masz litraż , ale jeśli masz kupić nie wiadomo co - to lepiej zmajstruj bimbrownię .

Wspaniała porada. Bimbrownia w 220 litrach, którą autor właśnie chce zamienić na butlę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre podejście do tematu. Mam nadzieję że panowanie nad roślinami w akwarium idzie Ci równie skutecznie co dawanie takich porad.

Mistrzuniu, panowanie nad roślinkami w moim akwarium masz w sygnaturce.

Poza tym nie wiedziałem, że nanometry są takie ważne.

Przecież one wskazują poziom dwutlenku węgla w akwarium i ilość dozowanego CO2 w bąbelkach na sekundę.

No żaden zestaw nie może się bez tego obejść.

 

A do autora tematu - nie wiem jaki masz litraż , ale jeśli masz kupić nie wiadomo co - to lepiej zmajstruj bimbrownię .

Wspaniała porada. Bimbrownia w 220 litrach, którą autor właśnie chce zamienić na butlę...

Sygnaturkę obejrzałem . Jeżeli Cię zachwyca Twój zbiornik to Ok. Nie mnie to oceniać . Każdy ma swój gust i o tym nie dyskutuję . Co do bimbrowni - nie masz racji , zdarzało się że i większe akwaria niż 240 L potrafiła obsługiwać . Nie mówię że jest to wygodne rozwiązanie i mogące zastąpić butlę - niemniej możliwe i w miarę efektywne . Widocznie jeszcze za bardzo się ekscytujesz tym co wyczytasz na różnorakich forach . Manometry ,oczywiście że nie są obowiązkowe - tak samo jak licznik bąbli i cała reszta . Ja w każdym razie bym tego nie kupił i na tym kończę . Kłóćcie się między sobą .

Jednak przyznaję Ci rację . Ten zestaw jest wart tych pieniędzy , bo czego się można spodziewać za 100 zł ? Samej tylko butli . (więc cały "osprzęt" masz gratis , ale do zestawu mu daleko ). I nie mówię tego ze złośliwości . A autor wątku niech sobie jeszcze poczyta o elektrozaworze jaki tam jest , ktoś tu już o tym wspominał i bardzo możliwe że elektrozaworek to będzie gwoźdź do trumny . Koniec końców okaże się że została do użytku tylko butla .

Życzę powodzenia w praktykowaniu hobby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...