Skocz do zawartości

Bojownik


emi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie wiem ze o tym juz kiedyś było ale nie chce mi się szukać. Mam pytanie mam akwarium 25litrów a wnim jednego bojownika. Czy mogę jeszcze coś dodać :?: bo słyszałam ze bojowniki lepiej jak są same tylko akwarium wygląda jak puste :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowniki w brew pozorą i mitą... wolą żyć w towarzystwie, jednak nie każdy inny gatunek nadaje sie jako współ lokarot dla bojownika. Bojowniki lubia sie z innymi rybali z rodzaju labiryntowatych np. gurami, pretniki. Nie przeszkadzaja im molinezje... i myśle... że ze skalarami też mogly by zyc... bo to podobne charaktery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w 25 l najlepiej będzie sie czuł bojownik jeśli będzie sam :) jesli w akwarium będzie zapewnione dużo roslinności mozna dokupić 4-5 krewetek do 25l :)

 

bojowniki to typy samotników i wcale nie potrzebują towarzystwa :) można dobrać do nich niektóre rodzaje rybek ale wtedy akwa przynajmniej 45l.

 

Jeśli chodzi o harem bojowników tzn 1 samiec + 3 samiczki wtedy akwa 45l i duzo roślinnosci, żeby samiczki miały gdzie sie chować. Bojownik jest dosć agresywny w stosunku do samiczek dlatego będzie lepiej jeśli agresja rozłoży sie na 3 rybki.

 

Bojowniki w brew pozorą i mitą... wolą żyć w towarzystwie, jednak nie każdy inny gatunek nadaje sie jako współ lokarot dla bojownika. Bojowniki lubia sie z innymi rybali z rodzaju labiryntowatych np. gurami, pretniki. Nie przeszkadzaja im molinezje... i myśle... że ze skalarami też mogly by zyc... bo to podobne charaktery

 

racja, ale tylko do dużych zbiorników żeby rybka miała swoją przestrzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Do bojownika dokupiłam 3 kiryski, nie bede powiększac akwa 25l starczy - ( to jest akwa mojego syna ma 6 lat i uczy sie akwarystyki) moje akwa ma 126l i nim się głównie zajmuje i moimi skalarami. Roślin jest dosyć sporo i kokos, kiryski lubią się tam chować, więc myślę, że bedzie ok :) Pozdrawiam wszystkich hej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...