Skocz do zawartości

Brak przejrzystości wody


Jaśko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium założone 11.08.2012. Wymiary 60x33x23, profilowane, Oświetlenie 2x18W 6500K 9h dziennie. Podłoże to ziemia ogrodowa 2cm, przykryta gęstą moskitierą na to od 2cm z przodu do ponad 10cm żwirku z tyłu akwarium. Filtr HBL-701 pracuje przeważnie na połowę wydajności przez 24h/dobę. W akwarium posiadam takie rośliny: żabienice amazońską, moczarkę, microsorium pteropus, sagitaria subulata, vallisneria torifolia, hygrophila corymbosa, lilaeopsis brasiliensis. Z ryb do dziś miałem 3 gupiki dziś dokupiłem jednego młodego samca. Podmianę robię regularnie raz w tygodniu 10-12l, między podmianami uzupełniam ubytki wody 3l. Akwarium nawożę roztworami soli KNO3 zaczynałem od 0,43ppm dziennie w tej chwili zwiększyłem dawkę podaję 0,7ppm KH2PO4 zaczynałem od 0,05ppm teraz 0,09ppm, K2SO4 na początku 0,35ppm teraz 0,6ppm MgSO4*7H2O na początku 0,13ppm teraz 0,2ppm. Nawożę też nawozem mikro zrobionego z nawozu intermagu uzupełnionego o chelat żelaza. CO2 lałem w płynie z AquaArtu, chciałem zrobić cytrynownię ale w moim przypadku to niewypał spróbuję zrobić jeszcze raz ale puki co to tylko strata czasu i pieniędzy. Dziś zrobiłem testy wody z pasków wychodzi mi NO3=10pmm, NO2=0ppm, gH=14, kH=6, pH=6,8 PO4 test kropelkowy JBL 0ppm (próbuję podbić do 1pmm ale jestem ostrożny). Rybki karmię raz dziennie nie wielkimi porcjami przeważnie suchym pokarmem czasami daję im jakąś mrożonkę dziś chcę im dać żywy wodzień. Dno odmulam cienkim wężykiem bardzo ostrożnie co 2-3 tygodnie.

I moim problemem tak jak napisałem w tytule jest mętna woda, wygląda to tak jak biała zawiesina, mgiełka. Proszę powiedzieć czy to moja wina, coś źle robię, czy jest inna przyczyna tego stanu rzeczy. Za wszelką pomoc oczywiście z góry dziękuję.

 

PS. Oczywiście przepraszam za błąd ortograficzny w tytule. Już się ukarałem 300 piszę słowo "przejrzystość" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podkręciłem na więcej teraz się porusza. W jednej komorze mam gąbkę, w drugiej zmieszany zeolit i ceramikę. A czy to coś to mogą być drobne zanieczyszczenia z dna? Bo w tym tygodniu nie uzupełniłem ubytku wody i woda wypływająca filtra spadała z większej wysokości i mogła powodować taki ruch wody który docierał do dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci zeolit? Wiesz jakie ma działanie? A może winę za tą mętną wodę ponosi niedojrzały filtr i woda w akwa nie może Ci dojrzeć jak ciągle go płukasz w wodzie prosto z kranu. Więc to nie jest wina wkładów, tylko Twoja.

 

Ps. Edytując 1 post możesz poprawić błąd w tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak często go nie myję pod kranem.

"Zeolit wiąże niemalże wszystko od metali ciężkich poprzez nadmiary nawozów, zw. amonowe, azotyny, azotany itd. Mimo to przy użyciu zeolitu poprawia się wyraźnie wegetacja roślin bez dodawania nawozu a glony zanikają."

Przeczytałem to na stronie o malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...