Jump to content

Malawi 112l.


Recommended Posts

Witam!!

Potrzebuję zakupić piasek do akwarium 112l malawi nie wiem ile trzeba kilogramów ktoś z was wie???Jakie jest najlepszy piasek??I jaki to koszt???Jakie tło najlepsze dla labidochromisa cearuleusa? i melanochromisa maingano???(oprócz tła strukturalnego ponieważ narazie mnie nie stać)zamierzam kupić niebieskie tło lub czarny bristol.Co lepsze dla tych dwóch gatunków???

Proszę o pomoc!!

 

 

//Przenoszę. Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Nantai

Link to comment
Share on other sites

Piasek kwarcowy, biały najlepiej się prezentuje i taki najczęściej jest stosowany. Granulacja jak najmniejsza, ja miałem 0,1-0,3mm i większego niż 3-4mm bym nie stosował.

Koszt zależy do tego gdzie kupisz, można znaleźć za 1zł/kg.

Tło - rybom większej różnicy nie robi, wybierz ten kolor który Tobie się bardziej podoba.

Ale.. l.caeruleus i maingano w 112L? Jakie wymiary dna masz w tym zbiorniku?

Link to comment
Share on other sites

Standardowe 112l prostokątne._Wiem że trochę za małe no ale tylko 1 harem caeruleusa i maingano!_Aha i jeszcze jedno gdzie njczęściej można kupić taki piasek?_W pobliżu jest taki sklep ogrodniczy z kamieniami itp._Czy tam znajde piasek?

 

 

Mapet

Link to comment
Share on other sites

Masz allegro z zaje..... wyborem. Sam kupowałem kiedyś 30 kg takiego piachu i starczyło spokojnie na zbiornik 126 i 30 l więc jak kupisz 15-20 to świat i ludzie._W ogrodniczych/budowlanych znajdziesz zwykły piach a on już tego uroku nie ma.

 

 

Mapet

Link to comment
Share on other sites

Jeśli posiadasz zbiornik standardowy, to wymiary dna 80x35.. W takim akwarium nie możesz trzymać dwóch haremów, jak już to sam l.caeruleus - dla maingano 100cm długości to takie minimum (przy takiej długości masz już spore możliwości - mógłbyś próbować z 3 gatunkami).

Chociaż i tak lepiej byłoby p.saulosi lub i.sprengerae (są łagodniejsze i mniejsze).

 

Co do piasku, to kupisz w każdym zoologicznym, a na allegro choćby pierwszy lepszy - http://allegro.pl/najbielszy-piasek-kwa ... 84752.html

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...