Skocz do zawartości

Akwarium morskie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ akwarystyką słodkowodną zajmuje się już dłuższy czas zaczęła mnie zjadać ciekawość jak to jest z akwarium morskim. Z racji tego, że na forum są userzy, którzy posiadają takie chciałbym się od nich dowiedzieć na co zwracać uwagę przy ewentualnym zakładaniu itp.

 

Ponieważ akwarium morskie jak wszyscy wiedzą do tanich nie należy, a zawsze może mi nie wyjść chciałbym kupić coś na wzór Aquael Nano Reef. Czy w akwarium o objętości 20/30l jest szansa dochowania się ciekawych gatunków zwierząt i "roślin"?

 

Od jakiego litrażu najlepiej jest stosować dodatkowe cyrkulatory wody bo z tego co wyczytałem to przepływ min. 8x objętość akwarium więc trochę więcej niż w akwarium słodkim.

 

Podłoże... no właśnie co na podłoże - gotowy żywy piasek czy piasek koralowy?

 

Sól - jaka? Co ile wymieniać wodę? (całą czy część)?

 

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej rzeczy i spostrzeżeń na temat akwarium morskiego dlatego też dodatkowe info mile widziane ;)

 

Czy orientuje się ktoś jaki jest koszt założenia Nano Akwarium morskiego?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akwarystyce morskiej się nie znam, natomiast sporo czytam bo sam planuję założenie właśnie takiego Aquael Nano Reef 30. Z tego co się do tej pory dowiedziałem, to ostateczny koszt założenia takiego zbiornika wychodzi około 700zł. Do tego zestawu należy dokupić pompę cyrkulacyjną, absorbenty do filtra, testy do wody. A na podłoże to chyba przy takim litrażu wymagane jest 100% piasku żywego.

 

Jeśli na prawdę chcesz założyć taki zbiornik morski to wydaje mi się ze powinieneś skorzystać z jakiegoś forum typowo o akwarystyce morskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...