Skocz do zawartości

[112l] First


Jankleszci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium kupiłem 2 tygodnie temu na jednym z portali z ogłoszeniami, a na forum trafiłem przypadkiem. Po zglebieniu swojej wiedzy na temat akwarystyki pierwszym moim krokiem było wyciągnięcie z wody "siatki" muszli (naprawdę sporo tego było) dodatkowo 2 badziewne domki i duży zatopiony statek. A teraz do rzeczy:

Podłoże: żwirek + ziemia kwiatowa

Kamienie od sąsiada który ma je w gabionach przed domem :)

Rośliny: narazie mogę tylko powiedzieć że są, dokupiłem cześć bo była tam tylko jedna zdechła łodyga

Obsada: 2 pielęgnice elita, 2 zalobnoczki, 2 molinezje, gibicebs dość duży nie jestem powiem czy nie skarlowacial; docelowo chciałbym dokupić jakieś rybki ale nie wiem jeszcze jakie

Temperatura wody 27 stopni innych parametrów nie znam

Grzałka Atman 100 W filtr był i jest to jakiś aquael

Napowietrzanie kulka w najbliższym czasie dojdzie deszczownica

Zaraz po kupnie

IMG295jpg_xepqrex.jpg



Aktualnie, świeżo zalane:


IMG308jpg_xepqxqq.jpg


Edit: kształcąc sie dalej stwierdzam że jutro będzie więcej kamieni

Przepraszam za jakość zdjęć ale lepszego aparatu nie miałem i dodtkowo w akwarium nie działa podświetlenie więc na sztukę wmontowalem halogen 50 W

Edytowane przez Jankleszci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kształcisz się ;) Zmiany w porównaniu z początkiem są na bardzo duży plus. Czy kamieni chcesz na prawdę dawać tak dużo? Ja bym raczej ograniczył je do minimum, dodał jeszcze jakiś korzeń i przede wszystkim rośliny. No i poczytaj o oświetleniu ;) Z krewetkami bym poczekał do momentu ogarnięcia baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibbiceps do oddania niestety, jest za mały zbiornik dla niego ;) Krewetki dołóż jak zagęścisz akwarium roślinami. Ponadto molinezje wymagają innych warunków, więc też powinny gdzie indziej się znaleźć ;) I dokup żałobniczek, to ryby stadne,a dwie sztuki to nie stado ;) Zmiany baniaka na duży plus, ale wydaj tego gibbicepsa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to Gibiceps tylko L190.

Jest to dość droga ryba więc powinieneś ją dobrze sprzedać jeżeli nie skarłowaciała, bo jak tak, to nie wiem czy ktoś kupi to za 20zł, a tak to na kilkadziesiąt mógłbyś liczyć.

EDIT:190 albo 191- nie jestem w tym ekspertem, Pley powinieś wiedzieć albo Sverting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po prostu zmieniam taktykę jeśli chodzi o zbrojniki. I tylko elki , swoje kolosy wysprzedaje , chociaż gibbiceps piękna ryba ale w stosunku do roślin to zwykły cham więc niestety. Poza tym same piranie też wyrosły i już nie będą tak polować na mały ryby , mam nadzieję. Ja chciałem dać swoje do palmiarni za free ale po rozmowie z głównym biologiem zrezygnowałem bo wydaje mi się , że to człowiek na nieodpowiednim miejscu. Pomorze to nie dam rady tego odebrać , tym bardziej , że już zimna nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...