Skocz do zawartości

akwarium w podłodze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem dom w który był do remontu a w części gdzie znajdował się warsztat i był kanał postanowiłem zrobić akwarium w podłodze . Otwór którzy pozostawiłem to około 120 cm na 130 cm głębokość około 90 cm. w podłodze zalałem wężownice do grzejników więc będzie podgrzewanie podłogowe od spodu akwarium. A może powinno to się nazywać przykrytym oczkiem wodnym ? Jak zwał tak zwał . Pytanie czy ktoś coś podobnego juz kiedyś widział lub wykonał ? Nie jestem fachowcem od akwarystyki a nie chciałbym żeby biedne ryby przez jakiś mój błąd później cierpiały. Obok zbiornika jest jeszcze jeden mniejszy około 30x30 cm i 60 cm głęboki z podprowadzonym prądem i możliwością zainstalowania filtra. . Z góry dziękuje za pomoc ;)

 

Proszę uszanować mój i swój czas i nie pisać o tym czy to ładnie czy brzydko wygląda bo mnie to nie interesuje i że nie da się zainstalować tego czy tamtego albo że szyba za ciężka . Interesuje mnie kontakt z konkretnymi ludźmi mającymi doświadczenie w wykonaniu podobnego akwarium lub mogącymi pomóc w realizacji podobnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam , a dawno tu nie zaglądałem :) nawet na tym forum był podobny wątek . Niestety nie potrafię go odnaleźć więc chyba nie doszedł do skutku . Szkoda. No ale może Ci się uda . A z drugiej strony , czy takie akwarium jest " wygodne " w obsłudze , lub chociaż w obserwacji ryb ?

Chcesz mieć pożytek z kanału - pochowaj tam teściową :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kiedyś był kiedyś taki wątek na forum i znalazłem go ale nic w nim sensownego nie znalazłem. Płyta szklana musi się uchylnie na zawiasach otwierać do góry by móc swobodnie mieć dostęp do środka. Wszystko jest przygotowane tylko urządzić środek, założyć system filtrów z oświetleniem , zamówić płytę i cieszyć się nie typowym wyglądem. Sam się na tym nie znam nie wiem jak wszystko odpowiednio dobrać, jakie ryby tam wpuścić gdzie można zamówić taką szybę itp. za każdą informację będę wdzięczny ;-) A może jeśli widzieliście zdjęcia takiego akwarium gdzieś w internecie to wklejajcie proszę linki lub zamieszczajcie foty..

 

 

Regulami 6.1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszyć się nie typowym wyglądem

Cieszyć się -pojęcie względne.

Może będziesz się mógł tym pochwalić,ale cieszyć?

Hmm,śmiem wątpić-bo co fajnego jest w oglądaniu ryb i w ogóle akwarium z góry.

Taki widok absolutnie nie oddaje piękna ryb i reszty środowiska wodnego ;)

Ot,taki gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to fajny pomysł poza traktowaniem jako ciekawostka. Same problemy z takim akwarium. Jak zamontować światło? Jak robić cokolwiek w środku? Jak dasz szybę pancerną to będize ważyła ze 100 kg więc cały system podnoszenia. Izolacja od podłogi, i ta wodna i mechaniczna będa kłopotem. Musi być luz bo pracuje a szpara wygląda nieestetycznie i gromadzą się śmieci. Jak będizesz chciał posadzić roślinkę to na leżąco...

I oglądanie ryb jest najznakomitsze gdy się je widzi a nie tylko wie gdize są (z góry widać tylko grzbiety i to jak gładki lustro wody. Do napowietrzania jest konieczny ruch tafli więc woda jest pomarszczona...

Ja nie polecam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uszanować mój i swój czas i nie pisać o tym czy to ładnie czy brzydko wygląda bo mnie to nie interesuje i że nie da się zainstalować tego czy tamtego albo że szyba za ciężka . Interesuje mnie kontakt z konkretnymi ludźmi profesjonalistami mającymi doświadczenie w wykonaniu podobnego akwarium lub mogącymi pomóc w realizacji podobnego projektu. Dziękuję za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...