Skocz do zawartości

restart pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio strasznie zaniedbałem swoje akwarium z braku czasu i chcę to teraz naprawić tylko nie za bardzo wiem jak.

Na początek może napiszę jakie są objawy tego zaniedbania a więc tak najgorsze są glony zielone na szybkie które schodzą czyścikiem, ale

są też jakies takie jakby brązowe krzaczki malutkie głównie na roślinach ale już zaczynają sie przenosić na żwirek i korzeń.

Myślę, że jedynym ratunkiem jest restart, który nie dokońca wiem jak przeprowadzić i nie do końca mam odpowiednie warunki,

ale gość w sklepie mi powiedział żeby wymienić tylko połowę wody żwirek cały wybrac wymyć i odparzyć roośliny spróbować jakoś odratować( okazić ale nie wiem czym), ale

nie wiem za bardzo co zrobić z filtrem gdyż myślę że to jego prawidłowe oczyszczenie jest tutaj najważniejsze( jest to kubełek) i tutaj bym prosił kogoś o szczegółowy opis co zrobić z wkładami i gąbkami.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady z kubła wypłukać w wodzie z akwarium ,wodę jak to jest możliwe zlać do pojemników przyda się do ponownego zalania ,najlepiej tak 50% z akwarium,_żwir dobrze przepłukać,_akwarium umyć i oczyścić z zielonych glonów,_roślinki można wypłukać w roztworze wody utlenionej (patrz google).

Żwir wyczyszczony do akwarium,_posadzić rośliny,_wlać stara wodę dopełnić świeżą podłączyć filtr i gotowe._Taki restart nie wymaga dojrzewania zbiornika bo oparty jest na starej wodzie z akwarium,_jak wodę wymienisz całkowicie na nową to musisz czekać 2-4 tyg. na wpuszczenie ryb.

 

Powodzenia.

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie tych "brązowych krzaczków". Co do restartu, to może nie jest konieczny, wyczyść w filtrze wkłady mechaniczne, zrób dużą podmianę wody i powiedzmy co trzy dni podmieniaj po 20-30% (w połączeniu z odmulaniem dna). Rośliny spróbuj oczyścić ręcznie, szyby też. Na glony poradzi się coś jak będzie pewność jaki to rodzaj. Jakie masz oświetlenie i rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wrzucę wieczorem bo akurat telefon się ładuje, duża podmiana wody to te 50% co kolega wcześniej napisał czy jeszcze większą? Akwarium to corner 180l podłoże żwirek bazaltowy, filtr aquael unimax 250 professional, oświetlenie 2x 18W i 2x 24W. A rośliny to hmmm nie znam ich nazw, ale nie są jakoś strasznie wymagające bo nie nawoże ani nie daje C02 a i tak rosną.

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...