Skocz do zawartości

Obsada zbiornika 100x50x50-250l


Kabina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech ciekawe jak wielki ochrzan dostane za to co teraz napisze no ale raz kozie śmierć.

Zaplanowałem sobie obsadę zbiornika o wyżej wymienionym wymiarze. Będzie to coś w tych okolicach. Oczywiście czekam na konstruktywną krytykę :)

4x skalar żaglowiec (docelowo 1+1)

1+3 pielęgnica agassiza/kakadu

25x razbora klinowa

20x bystrzyk

15x danio

3x kiryśnik czarnoplamy

15x kirysek spiżowy

Czekam na liczne odpowiedzi pozdrawiam Kabina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary ok.

Agassizi, kakadu ok.

Razbora... nie ma sensu, kupować skalarom drogiego pokarmu, lepiej mieć te:

50x bystrzyk, tylko jaki? Za małe gatunki spałaszują skalary.

Danio nie ma sensu bo różni się potrzebami.

Kiryśnik teoretycznie jest ok na takie akwarium, ale pielęgniczki będą żyć w ciągłym strachu.

Kiryski cacy.

 

Ogólnie dobrze by było żeby skupić się na klimacie brazylijskim, czyli:

 

1+1 Skalar - błagam, kup naturalnie wyglądające, a nie cukierki ;p

1+2 A. agassizii (2 samiczki wystarczą, jeśli się nie dogadają z samcem, to można trzecią kupić.)

50 x Bystrzyk ozdobny

15 x Kirysek spiżowy

1+1 Zbrojnik niebieski

10 x Pstrążenica marmurkowana.

 

To taki zestaw na ładne CW, może lekko zabarwione wody i akwarium w naturalnej aranżacji.

 

Zalety? Rybki będą miały swoje zakamarki. Prawdopodobnie niektóre będą się trzymać swojego skrawka wody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ta obsada mi pasuje z 2 wyjątkami :/

1. Nie przepadam za zbrojnikami bo to "pływające bomby azotowe" :/ Poza tym nigdy nie miałem do nich szczęścia :(

2. Czy Pstrążenica marmurkowana nie bd dla mnie zbyt trudna w hodowli?? Można ją zastąpić np: Barwniakiem Czerwonobrzuchym?

Nie martw sie skalary mają być dostojne, a cała reszta ma im nadawać kolorowe tło :)

Mam jeszcze 1 pyt bo mam właśnie jednego kiryśnika :/ i nie mam z nim za bardzo co zrobić moge go zostawić w tym zbiorniku?

A i jeszcze 1 pyt bo znów mam wątpliwości...

które akwa bd najlepsze:

100x50x50-250

120x40x50-240

120x50x50-300

Jestem w kropce x(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 bierz jeśli możesz. Ogólnie im większe tym lepiej. Przy nich już kiryśnik będzie miał gdzie popływać, a pielęgniczka gdzie zwiać.

 

Barwniaki są o kant d roztrzaść w takim zestawie (inny kontynent, agresja itp.). Będą denne wojny.

 

Pstrążenice nie powinny być problematyczne przy miękkiej wodzie. Ogólnie warto byłoby zainwestować w filtr RO.

 

Co do kiryśnika, to możesz go mieć zamiast zbrojników. I to i to są sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to zamiast zbrojnikow beda kirysniki. A dalbys rade wymyslic cos zamiast tych pstrazenic? Bylbym bardzo wdzieczny :)

 

 

 

P.s. Dla administratora przepraszam za brak polskich znakow pisze z telefonu, poprawie gdy dostane sie do komputera ;)

 

nemo130: Regulamin pkt. 6.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Razbora... nie ma sensu, kupować skalarom drogiego pokarmu, lepiej mieć te:

50x bystrzyk, tylko jaki? Za małe gatunki spałaszują skalary.

 

 

Jesteś pewien, że o rasborze klinowej mówisz ?? U moich rodziców właśnie taki zestaw sobie żyje- skalary plus stado 20 rasbor.

Są całkiem wyrośnięte i żadnemu skalarowi do głowy by nie przyszło je pałaszować. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hokejówki są świetne xD

Dzięki wielkie za obsade :)

Mam jeszcze 3 pytania :P

1. Czy do akwarium tg 120x50x50 tj 300l moge wpuścić więcej rybek? :)

2. Gdzie w okolicy Cieszyna moge je dostać w rozsądnej cenie? (p.s. zoologiczne w Cieszynie są żałosne -.-) :P

3. Nie wiecie czegoś przypadkiem o jakiejś giełdzie akwarystycznej w okolicy Cieszyna??

Pozdrawiam Kabina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do Gliwic byś jechał to mogę pomóc na miejscu. Tak to może coś w bielsku będzie. Na pewno jeśli byś kombinował ryby w okolicy Katowic, to możesz wpaść po samiczkę Agassizi, dostaniesz ją za frajer, mogę Ci też rzucić ze dwa kawałki scyndapsisa na szczepki.

 

Nie będziesz chciał mieć więcej ryb, i tak będzie gęsto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...