Skocz do zawartości

Welon - brak płetwy


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Piszę bo mam problem z welonem. Sprawa parametrów nie odgrywa tutaj większej roli ponieważ jest to uszkodzenie mechaniczne.

 

Chodzi o to, że po dzisiejszym powrocie ze szkoły zauważyłem, że welona ma bardzo mocno "podgryzioną" płetwę zaznaczoną na zdjęciu.

Spowodowane jest to najprawdopodobniej obecnością skalara (przechowanie - koledze akwa pękło).

 

Jest szansa na odratowanie rybki? Co w takim wypadku zrobić?

 

Rybka nie pływa normalnie, leży na jednym boku - jak się szturchnie to próbuje płynąć lecz nie daje rady.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litraż 240l, filtr Eheim 2026 (jak by ktoś pytał) ogólnie akwarium było zimnolubne i pływały tam kiedyś 3 welonki lecz prawdopodobnie 2 sztuki padły po prostu ze starości i została tylko jedna.

 

Widać, że by sobie jeszcze trochę pożyła dlatego też piszę bo może jest do odratowania lecz mówicie, że nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ryba leży na boku dłuższy czas to pewnie zdechnie.

Ja nie daje jej szans. Kiedyś dostałem na urodziny Pielęgnicę Papuzią jeszcze niewielką( pamiętajcie, nie kupujcie na urodziny komuś rybki, bo możesz skomplikować komuś życie) i tak mi zgryzła mieczyki, że masakra. Oddałem ją do zoologa od razu, ale mieczyki były poobgryzane całe( rany już takie białe na ciele) wręcz dziury. Ale pływały i wszystkie przeżyły, a twoja jak nie pływa to ma problem wtedy z oddychaniem, i są marne szanse :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...