Skocz do zawartości

Stolik pod proste 450l.


xpamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu stolika pod akwarium proste 1500 x 500 ( 450l. )

Ogólnie waga około 0,5 t.

 

Myślałem o płytach wiórowych podwójnie klejonych. Potrzebuje jakiś sprawdzonych przykładów. Ciekawych rozwiązań.

Drzwiczki na zawiasach ? Rozsuwane ? Jakie przeciw , jakie ... za ?

//Przenoszę. Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod 450l komodę drewnianą robiłem sam :). Szczerze ? Bałbym się postawić na płycie akwarium .

Nie ma obawy stawiać 450 L na płycie jeżeli pionowe płyty "podtrzymujące" będą odpowiednio rozmieszczone, ponieważ 90 % ciężaru opiera się na płytach pionowych.

Zobacz jakie stoliki robią dominujące firmy które się tym zajmują - same płyty

Ja mam stolik Juwel razem z akwarium i nic się nie dzieje, żeby było ciekawiej to masz linka http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akw ... 180,8.html

Zobacz że płyty pionowe zewnętrzne są cofnięte do środka i wrażenie jest takie jakby duża część ciężaru była bez podpory.

Jutro poszukam instrukcji z RIO 180 i postaram się po mierzyć wszystko może się komuś przyda i zrobi sobie taki mebelek sam za 30 % ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem dzisiaj na pewien pomysł. A może zamiast budować szafkę stricte z desek lub płyt wiórowych, zrobić pionowe podpory z gazobetonu czyli z bloczków suporeks o wymiarach 120x240x590 mm ? Na to położyć blat z podwójnie klejonej płyty wiórowej i obudować to także płytami.

 

Dołączona grafika

 

Wydaje mi się, że to najstabilniejsza konstrukcja. W końcu to aż pol tony. Ma już ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka z płyty będzie lepszym rozwiązaniem, jest bardziej estetyczna i łatwiejsza w montażu. Ze względu na grubość ścian zmieścisz w niej więcej. Dla mnie osobiście stawianie betonowego monumentu w pomieszczeniu to lekkie przegięcie pały, bo to "tylko" pół tony.

 

 

 

Daj ściankę co np. 50cm, plecy z płyty. Całość skręcaj na konfirmaty. Każdą ściankę przyłap do pleców. Niektóre ścianki możesz połączyć po środku półką(przykręconą). Tak zrobiona nie ruszy się na pewno. Na skrajnych "przegrodach" dajesz drzwiczki, środek możesz zostawić otwarty. Postaw całość na regulowanych nóżkach od mebli kuchennych. Możesz blat delikatnie "wysunąć" do przodu i na boki po za ścianki. Tyle. Żadnych zdjęć nie dam bo szafki o takich wymiarach i przeznaczeniu nigdy nie robiłem, natomiast w składaniu mebli na wymiar z płyty mam doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...