Skocz do zawartości

Tetra Kolor ma zamglone oczy.


Rekomendowane odpowiedzi

Siema._Mam problem :cry::help:Gdyż od pewnego czasu moja tetra kolor ma zamglone oczy i ma kropeczki,_nie_jestem pewien czy to rybia ospa albo inna choroba :( . Zdjęcia nie_mogę przesłać, ale martwie się o rybę, aby inne wraz z nią nie zachorowały._Proszę o szybką odpowiedź.

 

Regulamin Forum wymaga poprawnej pisowni.

Nie z czasownikami piszemy oddzielnie.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

 

Podaj jak najwięcej z tych danych a łatwiej będzie pomóc.

Bez zdjęcia trudno pomóc.

Obejrzyj w googlu rybią ospę i sam porównaj ze swoją rybą, jeśli to ospa to w dziale chorób jest kompendium o jej leczeniu i trzeba szybko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegę co miał ten sam przypadek i to jest grzybica rybia.Dzięki za pomoc.

 

Tło:Rosliny,taka jakby dzungla

założony październik 15 tak dojrzewał

Filtr i grzałka AQUAEL działają 24/h

Rotala rotundifolia

4 tetry color

5 gupików

1 złota rybka

1 gurami złoty

1 kirysek

2 glonojady

Pokarm:Supervit,uzdatniacz do wody

niemam takiego sprzętu do testów

Temperatura25-26'

Pierwszy raz porządkuję w listopadzie

Objawy:czarne kropki wokół źrenic,białe na ogonie

Zdjęcia niemogę podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok._Mam problem gdyż moja chora tetra zdechła i boję się, że akwarium nadal jest zarażone i mam ten kłopot że nigdzie nie_mogę znaleźć antybiotyków do kupna._Może mi pomożecie błagam ja nie chcę stracić swojej ulubionej złotej rybki i innych rybek._Wiem,_że zrobiłem kolosalny błąd i chcę go naprawić nawet mam już na oku akwarium 98 litrowe i jak będzie mnie stać to je jak najszybciej zakupię dla moich rybek._Pliss!!!

 

Luna: Używaj spacji, posty będą bardziej czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żadna z pozostałych przy życiu ryb nie wykazuje objawów chorobowych, to po prostu postaraj się jak najlepiej zadbać o warunki panujące w akwarium.

Lanie rybom chemii "profilaktycznie" nie jest dobrym pomysłem.

 

Najlepiej byłoby gdybyś pokazał wcześniej zdjęcie chorej tetry, bo leczenie ospy i pleśniawki przebiega inaczej.

 

Jeśli chodzi o ospę najlepszym sposobem na wytępienie wywołującego ją kulorzęska jest tymczasowe podniesienie temperatury do 32 stopni.

Niestety biorąc pod uwagę Twoją obsadę (swoją drogą - kiepsko dobraną) mogłoby to zaszkodzić słabszym osobnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że taka temperatura ugotuje niektóre ryby,ale coś można oprócz tego zrobić.

 

Edit

 

Wiem że taka temperatura ugotuje niektóre ryby,ale coś można oprócz tego zrobić.

Chodzi mi o Mykobakteriozę i oprócz gotowania ryb są leki jak Kanamycyna,Streptomycyna,Oksytetracyklina tylko ze niema gdzie tego kupić.Zna ktoś stronę gdzie takie leki można kupić??? Może sprubuję wsadzić zdjęcie całego akwarium ale będziecie zszokowani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Acha, a te ryby to tak do świeżo zalanego akwa wpuściłeś, czy dolałeś wodę z zakażonej 25l? Dlaczego tak bezsensownie dobierasz obsadę, sam pośrednio jesteś sprawcą swoich problemów.

Zalecam oddanie przede wszystkim welona, gurami, długonosa ciernistegto, grubowargów i danio. Dla wymienionych ryb nawet 80l to zbyt mały zbiornik, przy czym dla danio i welonów temperatura jest za wysoka, a jej obniżenie będzie niekorzystne dla pozostałej obsady.

Podmieniaj raz w tygodniu 15-20% wody z odmulaniem dna, zainwestuj w rośliny, przede wszystkim łatwe w utrzymaniu tj nurzańce, kryptokoryny, rogatek, pelia. Zrób porządek z obsadą, nie lej żadnych uzdatniaczy i czytaj o rybach które chcesz kupić- bo to bardzo ważne jak należy je dobierać w stosunku do swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roslina moja to Nadwódka wielonasienna. :)

Nie mam forsy na takie kupowanie akwari na widzi mi sie. :shock:

Ryby mam takie jakie mam i nie będę ich oddawał . :x

Jeżeli jesteś miliarderkąto sobie na takie zakupy możesz pozwalać, ale ja nie. :lol:

No wytłumaczyłem ci i nie mam o czym gadać. :>

:czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...