Skocz do zawartości

Hodowla Dafni.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Hodowla dafni w zbiorniku 5 litrowym jest możliwa, powiem więcej ja to robiłem w kuwecie gdzie było tylko 0,5 litra wody. Hodowla jest bardzo prosta według mnie. O tej hodowli dowiedziałem się na wykładzie z Hydrobiologii u pani prof. dr hab. Barbary Szlauer. Dafnie hodowałem albo w kuwecie albo w większej zlewce. Pojemniki trzymałem na parapecie. Dafnie dostałem z uczelni ale teraz wiem ze mozna je prawie wszedzie znalez ale do hodowli najbardziej nadaje sie tylko jeden gatunek Daphnia magna. Dafnie karmiłem specjalną pożywką z glonów. Porzywke wytwarzałem w dużym słoju gdzie maiłem glony zielenice (woda była koloru zielonego) i tam trzymałem gupiki żeby woda się mieszała i żeby glony miały biogeny jako pożywke. Po jakimś czasie zbierałem za pomocą wężyka zawiesine z dna i dawałem do do dafni a one to jadły. Dafnia rozmnaza się bardzo szybko ponieważ są tam same samice. Można też stosować inne pożywki. Ja np. stosowałem na działce w beczce krowie łajno albo w domu w kuwecie dodawałem mleka w proszku.

 

Pozdrawiam Łukasz

 

PS. Jakby ktoś chciał więcej dowiedzieć się o hodowli dafni to zapraszam na gg 1458355

To fragment z tego forum.

http://www.zyworodne.yoyo.pl/viewtopic.php?id=264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A gdzie można zdobyć żywą dafnie i ile ona będzie orientacyjnie kosztowała???

Jakby to interesowało kogoś z Warszawy, to żywe rozwielitki vel Dafnie można bez problemu złowić w stawach na Polach Mokotowskich. Konkretnie, polecam kanałek łączący takie małe stawiki niedaleko terenu Biblioteki Narodowej z głównym zbiornikiem na środku Pól.

 

Co ciekawe, dafnie w tych miejscach łowiłem też pewnie ze 20 lat temu gdy miałem akwarium jako młody chłopak. Potem długo, długo nic, a ostatnio łowiłem tam rozwielitki z dziećmi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...