Jump to content

Czy podawać mrożonki gupikom endlera/ rasborom galaxy??

quieen
 Share

Recommended Posts

Posiadam w akwarium- endlery, galaxy i otoski.

Przyznam, że jeśli chodzi o karmienie - nie ma szaleństw - 2 rodzaje pokarmu; teoretycznie wybarwiającego - w praktyce- bida z nędzą przez wieś pędzą= Tropical Vitality & Color, Tetra San na ubarwienie.

Tabletki roślinne Vitabin Tropicala i suszonego kiełża zdrojowego (przeterminowany 2 miesiące, więc przestałam używać).

Czy tak drobne rybki potrzebują urozmaicenia w postaci mrożonych robali ??

W co najlepiej się zaopatrzyć, jak często podawać- raz w tygodniu, rzadziej?

Jeśli chodzi o pokarmy "płatkowe"- czego najlepiej używać w przypadku tych ryb?

Z mrożonek możesz im dawać dafnię,oczlika,larwy komarów,raz na jakiś czas serce wołowe.

Co do suchych pokarmów,to pewnie różne są zdania (każdy wybiera "swoją" firmę ).Ja karmię Tropicalem,robię mieszankę z pokarmów: mięsnego,witaminowego,roślinnego,białkowego i wybarwiającego.

• 1 month later...

Kupiłam mrożoną ochotkę- wczoraj dotarłam do artykułu, gdzie jest ona podana jako jeden z najgorszych możliwych wyborów jeśli chodzi o karmienie ryb akwariowych, czy rzeczywiście jest możliwość przywleczenia wraz z mrożonką różnych nieproszonych gości do akwarium ??

Co w takim razie mogę innego dla nich kupić ? Czy dafnia, oczlik- to lepszy wybór ?