Skocz do zawartości

zainfekowane/uszkodzone oko u kiryska!pomocy!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 20 litrów firmy shrimpSet Aquael(grzałka i filtr od kompletu)

Temperatura 25 stopni,ph 6,5.

Obsada-2 krewetki amano,3 kiryski,2 rybki(małe,pomarańczowe wielkosci neonek-nie wiem co to dostałam od taty)

Problem dotyczy kiryska w załączniku.Jego krótka historia:przeniesiony z innego zbiornika gdzie inne rybki chciały go pozreć.

Dostałam go z obskubanymi płetwami i ogonkiem i co najgorsze bez 1 oka.I tak żyje sobie juz u mnie z 8 miesięcy.Tydzien temu zauwazylam ze o zgrozo cos mu sie dzieje z okiem które zostało.Oko zrobiło sie wypukłe,pokryte białą błoną lecz nadal nim rusza(zawsze miał tendencje do zezowania w kierunku jedzenia;p)Nie wiem teraz czy to oko jest uszkodzone mechanicznie czy też to jakas choroba.Dodam ze pozostałe kiryski są zdrowe oraz nikomu innemu z akwarium nic sie nie dzieje.Strasznie mi go szkoda,boje sie to oko powierzyc panią z zoologicznego bo mam wrazenie ze minely sie z powołaniem wybierając tą prace.Będe wdzieczna za pomoc!pozdrawiam

post-15521-13685171680848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranna osłabiona ryba została zaatakowana przez patogeny: bakterie, grzyby, zwierzęce pasożyty, które są w każdym akwarium i tylko czekają na okazję, aż układ immunologiczny ryby się osłabi. Mniejsza o to co zaatakowało Twoją rybkę, ale prognozuję, że długo nie pociągnie.

 

Możesz spróbować użyć MFC Tropicala, do kąpieli kiryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...