Skocz do zawartości

Jakie rybki i roslinki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko mam akwarium 95l tzn dopiero je jakby uzupelniam w srodku ;) i mam pare pytan po pierwsze jak wloze zwirek to zanim dam go calego mam tam potraktować jakimś nawozem? Druga sprawa jakieś roślinki mozecie mi polecic? cieniolubne gdyż mam jedynie 18W jedną jarzeniowke... i sprawa rybek, podobaja mi sie bardzo bojowniki, ale chcialbym je miec z innymi rybami chociaz 1 bojownik + inne, u mojego znajomego tak wlasnie sobie plywa bojownik z innymi rybkami, a tez czytalem ze mogą byc np 3 samice bojownika i 1 samiec to tez bedzie ok czy to prawda? Chcialbym miec w akwarium na pewno Neonki, i wspomnianego Bojownika (bojowniki), czy mozecie mi polecic jeszcze jakies ladne kolorowe rybki? :)

 

p.s Wlasnie teraz czytam ze jak na lusterko sie bojownik napatrzy ;p to mu przechodzi glupawka ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s Wlasnie teraz czytam ze jak na lusterko sie bojownik napatrzy ;p to mu przechodzi glupawka ;d

 

Chyba zaczyna mieć głupawkę?

Bo się stroszy i jest bardziej agresywny.

Pod żwirek możesz dać ziemię ogrodową bez nawozów. Taką z ogrodniczego.

Ważne by przykryć ją dokładnie żwirkiem.

Rośliny zależą od oświetlenia jakie masz. Polecam nurzaniec i jakieś zwartki ewentualnie anubiasy.

 

Co do ryb. W 95 możesz spokojnie trzymać harem bojownika i neony.

Do tego coś na dno, kiryski.

Pamiętaj że neony są ławicowe, a kirysy stadne.

Spójrz też na parametry swojej kranówki i na wymagania wybranych ryb. Jeśli mieścisz się w zakresie to powodzenia.

A i pamiętaj, że akwarium musi dojrzeć zanim wpuścisz ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czytam opinie... ludzie jedni mowia ze im pozjadaly jedni ze nie, jedni ze czerwone bojowniki sa groźne ile w tym prawdy to nie wiem

 

a i jeszcze jedno akwarium jest prostokątne mam filtr z napowietrzaczem i grzelke moge dać filtr w jendym rogu a grzalke z drugiej strony? tzn w drugim rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak bojowniki kup 1+3, neonów 15 było by ok.:)

 

P.S.

Mam prętniki karłowate 1+3 i jakoś mają się ok z innymi rybami, ale powiem ze jak miałem w 112l z gupikami to już po gupikach, nie wiem czy samiec bojownika ci nie wybije neonów jak dojdzie do tarła.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie Kakadu tez podgryza, ja już nie wiem np u mojego znajomego pływa skalara, bojownik i neonki i dają rade jeszcze jakieś 3 takie większę białawe rybki

Tu może być na odwrót ze p. kakadu jak dojdzie do tarła może zaklepać bojownika, ale w 100% można próbować.:)

 

P.S.

Ja mam prętniki karłowate w 128l z p. ramireza itp. rybami i mają się ok, bo w 112l mam młode prętniki karłowate dlatego tak wyszło.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak ja mam 128l ziemia torfowa bez nawozów na to żwirek rzeczny i będzie ok.:).

 

P.S.

Ja mam w 128l tak: 10l ziemi torfowej na to 20l żwirku rzecznego, tylko ze ziemie mam przykrytą siatką taką na okna żeby muchy itp. nie zlatywały latem itp.:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...