Skocz do zawartości

Podłoże akwarium 240l


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas w akwarium miałem żwir który podnosi parametry wody demineralizowanej z pH 6,5 do 8 i twardość z 5 do 15 albo i więcej .... Muszę jak najszybciej wymienić podłoże w akwarium, ponieważ nie daje rady z glonami.

 

 

 

A więc tak. Chcę kupić JBL Manado (słyszałem że jest lekkie i jest z tym problem) i najlepiej na to byłoby dać warstwę jakiegoś podłoża które nie zmieniałoby parametrów wody np. bazalt. Niestety bazalt jest czarny ;( Jakie jaśniejsze od bazaltu SPRAWDZONE podłoże byście zaproponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek bazaltowy jest jałowy i nie każda roślina chętnie się w nim ukorzenia. Mado to lepszy wybór tylko trzeba na dno dodać jakiś substrat bo Manado samo w sobie także jest jałowe. Jeśli nie będziesz miał ryb mocno kopiących w podłożu to substrat + Manado będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek bazaltowy jest jałowy i nie każda roślina chętnie się w nim ukorzenia. Mado to lepszy wybór tylko trzeba na dno dodać jakiś substrat bo Manado samo w sobie także jest jałowe.

Czyli jednym słowem bazalt i manado to to samo :lol:

Bo na bazalcie z substratem też wszystko pójdzie ;)

 

No,ale tu chodziło o kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałęm żwir i piskorki bardzo ładnie pływały więc nie mam zamiaru zmieniać na piasek a tym bardziej zmieniający ,,trochę''' parametry. Po to założyłem ten temat żeby nie mieć problemów a tymczasem piszecie o piaskach z piaskownicy które zmieniają parametry o.O. No więc doradzicie jakieś jasne podłoże? możecie podać jakąś aukcję na allegro która była by dobra będe wdzieczny. Jak już pisałem raz kupiłem żwir z ,,atestem'' i niestety ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...