Skocz do zawartości

BW czy malawi


przemeee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim twardość to nie odczyn. Wiemy już, że masz gigantyczne PH, ale to nie musi stać w parze z wysoką twardością. Musisz mieć wyraźnie twardą wodę.

 

W każdym razie ja na Twoim miejscu skombinowałbym:

 

1+1 Altolamprologus compressiceps 'Shell"

1+1 Neolamprologus multifasciatus

1+1 Julidochromis dickfeldi

1+1 Neolamprologus brichardi.

 

Żeby mieć taką ilość gatunków, będziesz musiał zrobić WYSOKĄ aranżację kamienną, najlepiej składającą się w 90% z granitu wypełnionego piachem, z dwoma poletkami piachu pod dwóch stronach dla muszlowców.

W przeciwnym wypadku zdecyduj się albo na naskalniaki, albo na szczelinowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, tylko wybierałem między Tanganiką a Ameryką Centralną lub Południową.

 

Chciałbym bardzo roślinne, ale tak samo jak Ty nie mam czasu na ich pielęgnację i nawożenie.

 

Tanganikę miałem w tym baniaku i jest to naprawdę fajny i ciekawy biotop, lecz trochę raziło mnie to że był nieco "mdły", tzn brak kolorów, taki czarno-biały.

 

Do Tanganiki jeszcze na pewno wrócę, jak uzbieram na drugi większy baniak i wtedy będę mógł poszaleć z obsadą.

 

A na tą chwilę postawiłem na Amerykę Centralną, czyli piasek/drobny żwirek, kamienie, korzenie i kilka większych roślin. Większość już zrobiłem tylko jakieś fajne korzonki muszę dorwać. A obsada to Pielęgnica Meeka para + Pielęgnica Miodowa też para. Parametrami wody dużo nie odbiegnę od tej Tanganiki, więc nie muszę zbyt dużo mieszać gdyż musze tylko nieco zmiękczyć wodę, no i ominął mnie okres dojrzewania bo woda i filtry zostały po Tanganice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też roślinne moje jest w obecnym stanie całe zaglonione z braku czasu i rośliny są do wyrzucenia.

I też chyba postawię na BW.Więc możecie wypowiadać się nad obsadą i dekoracją dla BW.Wsypie piasku tylko nie wiem czy taki szary z budowy może być i do lasu po korzonki idę.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...