Skocz do zawartości

Kakadu złożyły ikrę co robić


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak sama nazwa wskazuje PIELEGNICZKA kakadu te rybki same(PIELEGNUJA)zajmuja sie ikra dbaja i nia zazwyczaj pierwsza ikra ginie lub jest zjedzona droga powinna juz byc ok nie powinienes dlugo czekac na droga ikre tylko teraz jak bedziesz mial ikre to nic nie rob one beda sie zajmowaly ikra(musza sie nauczyc wychowywac potomstwo)i nie grzeb tam poprostu nic nie rob:) jak wylegna sie male pielegniczki beda sie nimi opiekowac i odganiac inne rybki a jak lekko podrosna to wtedy przelow do kotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze a powiedz mi składa ikrę samiec zapładnia tak ? ile dni żeby się urodziły małe ? i Co małe można odłowić?

ikra moze byc zjedzona nawet nastepnym razem i nastepnym jesli masz inne drapiezniki moze ja zjesc ze strach jesli masz lagodne rybki to ona bedzie je ganiac i pilnowac malych jak juz sie wylegna ,tak samiec musi zaplodnic ikre,jak juz male sie wylegna hmm to juz ich raczej nie odlowisz bo beda za male jak juz myslisz o chodowli to jak widzisz ze sie zalecaja(gody)to powinienes przeniesc pare do innego zbiornika pustego i wtedy napewno by sie udalo a tak w akwa ogolnym zawsze jest ryzyko ze cos pojdzie nie tak wylegaja sie po okolo 2-3 dniach a zaczynaja plywac po okolo tygodniu nie przestrasz sie jak po tym samica bedzie odganiac samca i lekko steroryzuje cale akwa

 

 

 

 

agunia997- +1 za pisownię! Nie podziała, będzie urlopik. Radzę zadbać o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. tym przełożeniem ikry z matką to mnie rozbawiłeś..... :)

Pytanie jak duże masz akwarium, postaraj się o kępki mchu, ale nie tych kulek tylko takich nitkowanych ( nie pamiętam gatunków). Niedaleko rozłóż płaskie kamienie w spokojnej części i lekko zacienionej w bliskości tych mchów. Jak będą małe to samica będzie miała gdzie je pilnować.

Co do zjedzenia ikry to zestresowała się tym, że jest w nowym miejscu niż to, które sobie wybrała, więc nie pomogłeś tym co zrobiłeś. Strata żadna, bo ikra była niezapłodniona. Kolor biały i pleśń to możesz zapomnieć o małych. Wracając do odchowania małych. Moje ramirezy 5 razy składały ikrę, ale nigdy nie mogłem doczekać się potomstwa, albo coś ją zjadło, innym razem to była niezapłodniona. Problem też tego typu, że mi jeden osobnik z parki zdychał ( podobno są to delikatne rybki) i dokupując kolejną nie mogły się odpowiednio dobrać. Teraz mi została tylko samica. Ale chciałem doczekać się potomstwa z jakiś pielęgnic, więc kupiłem parkę barwniaków czerwonobrzuchych. Zrobiłem im odpowiednią kryjówkę, którą zmodyfikowały po swojemu. 5 dni temu złożyły tam ikrę, a teraz są już małe. Akwa mam 112 L ( dl 80 cm) wcześniej jak wymieniałem żwir, tak posadziłem rośliny, abym mógł wstawić przegrodę. Nie muszę wyławiać ikry czy małych w obawie przed innymi rybami, a dzięki temu rodzice nauczą się wychowywać potomstwo. Przegrodę zrobiłem z plexi ( coś w rodzaju ramki jak obraz), a otwór w środku obszyłem moskitierą. Dzięki temu mam zachowaną cyrkulację wody i natlenienie dla całego akwa. Jak zobaczyłem, jak małe rybki wylęgły się z ikry, musiałem zmodyfikować moją przegrodę i dodać drugą siatkę ( moskiterę), bo mogły by przepłynąć przez dziurki.

 

 

 

 

agunia997- Wszystko byłoby ok, gdyby nie pisownia.. Zadbaj o nią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jak byś przeniósł sama ikre to by coś z tego wyszło bo pielęgniczki opiekują sie ikrą wachlują ją ogonami itp do zlożenia ikry nie muszą być koniecznie kamienie w BW(bo to ich biotop) nie ma kamieni i pilęgniczki skladają ikre nawet na liściach w kokosach czy na korzeniach najlepiej jak są to małe niskie kryjówki bo samiec zapładnia z pewnej odległości i wtedy jest szansa na dokładniejsze zapłodnienie jeśli masz w akwa ryby spokojne to nie musisz sie obawiać o małe bo rodzice napewno poradzą sobie z nimi w obronie potomstwa małe kakadu rosną bardzo szybko więc mniejsze obawy o pożarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie-jak zapłodniona to się wylęgną-tak odchowałem koło tysiąca tych pielęgniczek tyle, że ja miałem w dużych akwariach po kilkanaście kakadu więc i tak by sobie zjadały młode. Wachlowanie ikry można w prosty sposób zastąpić-napowietrzaczem a zabezpieczyć ikrę przed pleśnieniem-każdym środkiem grzybobójczym stosowanym w akwarystyce. Jeżeli chcesz odchować młode w ogólnym-tak bym zrobił. Co do zaniku instynktu-u kakadu jeszcze nie zauważyłem, że samica nie zajmuje się ikrą-gorzej to wyglada u ramirezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...