Skocz do zawartości

Czy to jakaś choroba ?


son78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że welon ma na ogonie błyszczące kropki. Jest młody, kupiony jakiś miesiąc temu.

Na początku nie miał tego lub nie rzucało się w oczy, teraz widać wyraźniej.

Ogólnie po rybach nie widać żadnych objawów. Pływają żwawo, jedzą.

Czy to jakaś choroba czy za bardzo panikuję.

Wrzucam film w HD

Poczytałem trochę i pasuje mi to na ospę rybią.

Zaraz po zakupie rybek wlałem do akwarium ICHTIO Tropical tak zalecił sprzedawca ze sklepu,

lecz po tygodniu woda zrobiła się mętna i zauważyłem że rośliny marnieją więc wyeliminowałem to świństwo przez podmianę wody.

Przyjmę wszelkie uwagi i będę wdzięczny.

 

Akwarium 144 L.

Oświetlenie Pokrywa z świetlówkami 2x18 W. (5-6 godzin dziennie)

Obsada - Dwa welony, cztery małe glonojadki.

Filtr 800L/h z deszczownią

Temperatura 24-25 C (pokojowa brak grzałki)

Podmiana wody co tydzień lub dwa około 10 L.

Parametry wody (brak testów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze trzy tygodnie temu zakupiłem również dwie welonki dokładnie takie same ,po tygodniu jedna z nich miała bardzo mocno oblepiony ogon białymi kropkami ,według opisu wyglądało to na rybią ospę.

Zastosowałem ICHTIO Tropical w dawce 10 ml/100 l , oraz podniosłem temperaturę w akwarium do prawie 31 *C ,, po 3 dniach widać było poprawę ,dałem jeszcze połowę dawki ICHTIO i po następnych dwóch dniach zrobiłem znaczną podmianę wody ,oraz zmniejszyłem temperaturę do 27*C -kropki znikneły więc diagnoza była chyba słuszna.

Piszesz że u ciebie podanie ICHTIO powoduje zmętnienie wody ,może spróbuj podać połowę zalecanej dawki ,lub ewentualnie podnieść na kilka dni temperaturę wody do 30*C .U mnie któryś z tych czynników zaskutkował,być może i u ciebie zadziała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. Kupiłem grzałkę i podniosłem temp. wody do 29-30 stopni. Efekt żaden a nawet jest gorzej bo kropki są już widoczne nawet na łuskach a ryby nie pływają tylko stoją w miejscu. Jedyne co na + to po podniesieniu temp. woda zrobiła się przejrzysta a była mętna.

Czytałem też że u welonów nie podnosi się temp. do 30 stopni bo to ryby zimnolubne. Lecz jak wyleczyć ospę bez podnoszenia temperatury?

Jutro dokupię Ichtio i doleję jeszcze połowę dawki.

Po ilu dniach mogę spodziewać się efektów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...